Olnud

XV NOORTE PÄRIMUSPÄEVAD TAADERANDI TALISTED

09.11.2020
Tartu Raekoja platsil kell 11, kell 17 ja kell 18

XV NOORTE PÄRIMUSPÄEVAD TAADERANDI TALISTED

Taaderandi talisted on Tiigi seltsimajas toimunud juba 15 aastat ja eesmärgiks on ikka olnud lastele ja noortele sügis-talviste rahvakalendritähtpäevade tutvustamine. Sellel aastal on Tartu laste ja noorte pärimuspäevad Taaderandi talisted taas ka ülemaalise ettevõtmise „Hakkame santima!“ osa.

KONVERENTS „DIGIKULTUURIAASTA 2020. KUNST JA KÄSITÖÖ, TRADITSIOONID JA DISAIN“

25.09.2020
Kell 12 Tiigi Seltsimajas

KONVERENTS „DIGIKULTUURIAASTA 2020. KUNST JA KÄSITÖÖ, TRADITSIOONID JA DISAIN“

25. septembril Tiigi Seltsimajas toimuval konverentsil „Digikultuuriaasta 2020. Kunst ja käsitöö, traditsioonid ja disain“ käsitletakse esemelise kunsti, rahvakunsti ja käsitöö ühisosa kultuuriloolistest, kultuurihariduslikest ja loomemajanduslikest aspektidest. Kuulata saab kuute huvitavat ettekannet.

TARTU HANSAPÄEVAD 2020

18.07.2020
18.–19. juulil Raekoja platsil, Emajõe vasakul kaldal, Küüni tänaval, Uueturu ja Kaubahoovi (kesklinna) parkides

TARTU HANSAPÄEVAD 2020

TARTUS 2020. AASTA SUVEL HANSAPÄEVI EI TOIMU.
Hansalaada toimumine suvises Tartu on traditsioon, mida osatakse oodata. Kenasti ajaloolises linnasüdames ning linna kauni sümboli – Emajõe – kallastel seavad linnapidustused end saabuval suvel sisse juuli kolmandal nädalavahetusel.

TARTU LINNAKLAVER. ESIMENE SUVI – JUULI

10.07.2020
Ettenägematud klaverikontserdid toimuvad Tartus 29. juunist sügise saabumiseni

TARTU LINNAKLAVER. ESIMENE SUVI – JUULI

Kuidas teile meeldiks kaunil suvepäeval musitseerida nt Toomemäel, Autovabaduse pst-l, Pirogovi platsil?! Tartu linnaklaver on ootamatu majesteetlik külaline, kelle ilmumine linnaruumi toimub harva lõpuni kooskõlastatult, aga kes selliseid suurepäraseid võimalusi teile suvel Tartus pakkuma hakkab.

TARTU LINNAKLAVER – ESIMENE SUVI

29.06.2020
Ettenägematud klaverikontserdid toimuvad 29. juunist sügise saabumiseni

TARTU LINNAKLAVER – ESIMENE SUVI

Kauni suveilmaga ilmub Tartu linnaklaver aeg-ajalt natukese etteteatamisega, vahel aga täiesti ootamatult linnaruumi ja jääb mängijaid ootama… Iga linnaklaveri ilmumine ehk kontsert saab olema kordumatu. Olgu mängijateks kõigi muusikakoolide ja akadeemiate lõputunnistustega pianistid või juhuslikud möödujad.

VIII TARTU SEGAKOORIDE LAULUPÄEV – CYRILLUS KREEK 130 | TÕNU KÕRVITS 50

30.11.2019
Kell 16 Tartu Pauluse kirikus

VIII TARTU SEGAKOORIDE LAULUPÄEV – CYRILLUS KREEK 130 | TÕNU KÕRVITS 50

Kreek & Kõrvits – lummavad, omad ja omanäolised. Mitmekülgsed inimhinges ning rahvapärimuses rändajad. Kaks heliloojat, kelle looming toob Tartu Pauluse kirikusse 30. novembril Tartu segakooride paremiku.

XV TAADERANDI TALISTED

20.11.2019
20.–23. novembril Tiigi Seltsimajas

XV TAADERANDI TALISTED             

Tänavustel talistetel on kesksel kohal kadripäeva kombestik. Toredaks perepeoks kasvanud talistetel lauldakse, tantsitakse, mängitakse pilli ja rahvamänge, vestetakse lugusid ja tehakse käsitööd.

EMAJÕE SUVEKONTSERT – URMAS LATTIKASE BÄND & KAIRE VILGATS

21.08.2019
Kell 21 Emajõe vasakpoolsel kaldal Sõpruse silla all

EMAJÕE SUVEKONTSERT – URMAS LATTIKASE BÄND & KAIRE VILGATS

21. augustil astuvad Emajõe vasakpoolsel kaldal Sõpruse silla all publiku ette Urmas Lattikase bänd & Kaire Vilgats. Suvekontsertide sari soovib tuua enam elavat muusikat Tartu suvisesse linnaruumi, eelkõige uutesse ja eriilmelistesse kontserdipaikadesse Emajõe ääres.

RAHVARÕIVASTE TUULUTAMINE

20.08.2019
Kell 12 Tartu kesklinna pargis

RAHVARÕIVASTE TUULUTAMINE              

Eesti iseseisvumise taastamise tähtpäeva piknikule ootame isiklike rahvarõivaste omanikke, et neid koos rahvarõivakoolis valminud uhiuute rõivastega tutvustada ja et rääkida oma rõivaste lugu. Viimaseid kuulama on muidugi kutsutud ka kõik need, kel oma rahvariideid veel ei ole.

 

EMAJÕE SUVEKONTSERT – MAREK SADAM & TÕNU LAIKRE

14.08.2019
Kell 21 Fortuuna parkla vaateplatvormil

EMAJÕE SUVEKONTSERT – MAREK SADAM & TÕNU LAIKRE

14. augustil astuvad Fortuuna parkla vaateplatvormil publiku ette Marek Sadam & Tõnu Laikre kontserdiga „Armas lavendel“. Suvekontsertide sari soovib tuua enam elavat muusikat Tartu suvisesse linnaruumi, eelkõige uutesse ja eriilmelistesse kontserdipaikadesse Emajõe ääres.

EMADEPÄEVA KONTSERT

12.05.2019
Kell 15 Tartu Ülikooli aulas

EMADEPÄEVA KONTSERT

Traditsiooniliselt korraldab Tartu linn emadepäeval Tartu Ülikooli aulas maailma kõige kallimatele inimestele – emadele – kontserdi.
Seekord edastab oma muusikalise tervituse Kaunimate Aastate Vennaskond.

TARTU TANTSUKLUBI: DUODE ÕHTU

27.02.2019
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: DUODE ÕHTU

Tantsuklubi alguses tantsitab kohalolijaid särtsakas folkduo Ülle Kool ja Esta Ruusmann, tantsuklubiliste rõõmustamisega jätkavad Ülemakstud Rentslihärrad muhedate lugudega ja õpetlike tantsulauludega ning lõõtspilliduo Herbert Konnula ja Oliver Leppik põhjustab tralli südaööni. Pärast duode ülesastumisi on Tiigi seltsimaja lava vaba kõigi kohalolevate rahvamuusikute jaoks, keda paelub koosmusitseerimine.

TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

26.12.2018
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

Tartu tantsuklubis saavad lõõtspillimängijad laval olles kohalolijaid tantsitada nii soolomuusikutena kui ka suurema seltskonnaga musitseerides. Eesti lõõtspillidel mängivad tantsuks teiste hulgas: Ain Lindvest, Henrik Hinrikus, Herbert Konnula, Kert Krüsban, Kristi Kool, Mart Kirotar, Oliver Leppik, Ove Averin, Rasmus Kadaja, Tiit Animägi, Tõnis Taul ja Ülle Kool. Tantsuklubi jooksul tekib lavale varem või hiljem piisavalt ruumi teistegi kohalolevate rahvamuusikute jaoks, keda paelub koosmusitseerimine.

TARTU TANTSUKLUBI: SETO TANTSUD

28.11.2018
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: SETO TANTSUD

28. novembri õhtul algusega kell 20.00 toimub Tiigi seltsimajas (Tiigi 11) tantsijate poolt palutud, isegi suisa nõutud, Tartu tantsuklubi teemaõhtu "Seto tantsud". Õpitoas mängib tantsuks karmoškamängija Jaan Sarv soolomuusikuna. Õie Sarv ja Maarja Sarv tutvustavad tantsuklubilistele tantsimise setopärasust ja juhendavad huvilisi seto tantsude õppimisel.

XXIV LÕUNA-EESTI MEESTELAULU PÄEV. GUSTAV ERNESAKS 110

17.11.2018
Kell 17 Tartu Ülikooli aulas

XXIV LÕUNA-EESTI MEESTELAULU PÄEV. GUSTAV ERNESAKS 110

Käesoleva aasta 12. detsembril möödub 110 aastat Eesti koorimuusika suurkuju Gustav Ernesaksa sünnist. Nii ongi XXIV Lõuna-Eesti meestelaulu päev – dirigent Alo Ritsingu poolt algatatud traditsioon – saabuval sügisel pühendatud just sellele olulisele daatumile.

 

HAKKAME SANTIMA!

28.09.2018
28.09–22.11.2018 Tiigi Seltsimajas, Dorpati konverentsikeskuses, ERM-s

„HAKKAME SANTIMA!“

Just sellist nime kannab tänavu rahvusvaheline projekt,  mis tutvustab paljudele rahvustele omast maskeerimis- ja sanditamistava. Oled kuulnud mardi- ja kadrisantidest? Oled ehk ise käinud marti-katri jooksmas? Kui ei ole, võiks proovida!

TARTU TANTSUKLUBI: PAELUVAD POLKAD

26.09.2018
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: PAELUVAD POLKAD

Tartu tantsuklubi hooaja 2018/2019 avamiseks on valitud teemaõhtu „Paeluvad polkad“. Hea kavatsus on polkade õpitoas tantsuklubilistele tutvustada mitmesuguseid polkasid ja näidata, et pole vaja tantsusaalist ilmtingimata põgeneda, kui muusikud laval suure õhinaga polkasid mängivad.

RAHVARÕIVASTE TUULUTAMINE TARTUS

20.08.2018
Kell 12 Tartu kesklinna pargis

RAHVARÕIVASTE TUULUTAMINE TARTUS

On eriti tore, kui Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistavatel sündmustel me kauneid rõivad kantakse. On ka rahvarõivaste tuulutamise päev üheks selliseks võimaluseks, kus neid võimalik selga panna nii oma lõbuks ja teistele näitamiseks, kanda neid kogu kihelkondlikus mitmekesisuses ja kirevuses!

VIII PÄRIMUSMAAILM

01.06.2018
Kell 10 Tartu kesklinna pargis

VIII PÄRIMUSMAAILM

VIII Pärimusmaailmas mängitakse uuemaid ja vanemaid rahvalikke mänge, tantsitakse pärimustantse, kuulatakse rahvamuusikat. Saab meisterdada, teha väikese kingituse sõbrale või kodustele.

TARTU TANTSUKLUBI: AKORDIONID

25.04.2018
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: AKORDIONID

Tiigi seltsimaja lava on 25. aprillil taas tundide kaupa akordionistide päralt, kes varemgi Tartu tantsuklubis oma pillimänguga tantsijaid rõõmustanud. Tantsuks mängivad nt Andres Murumets, Artur Aunap, Georg Sakrits, Koidu Ahk, Kulno Malva, Romet Allingu, Stina Heinola ja Urve Voitk.

TARTU TANTSUKLUBI: VIIULID

28.02.2018
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: VIIULID

Seekordses Tartu tantsuklubis on pärast pikemat pausi lava taas viiuldajate päralt. Tantsuklubilisi tantsitavad: Aksel Mängli, An Priks, Enrik Visla, Hans Mihkel Vares, Helena Kisand, Karoliine-Lisette Kõiv, Liisa Koemets, Mirabell Veli, Savannah Powell ja Sille Ilves. Kohapeal saavad huvilised teada, kui palju erineb viiuldajate repertuaar teiste rahvamuusikute omast ja millised rahvatantsud on just viiuldajatele meeltmööda.

TARTU TANTSUKLUBI: EESTI TORUPILLID

26.10.2016
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

Tartu tantsuklubi: Eesti torupillid

Eesti torupillide teemaõhtu on taaskord Tartu tantsuklubis ja seoses sellega on Tiigi seltsimaja lava torupillimängijate päralt. Kohal on hulk torupillimängijaid, kes on läbi aastate rohkem või vähem Tartu tantsuklubis nautinud üheskoos musitseerimist, suhtlemist ja rõõmustanud tantsijaid oma pillimänguga.

XI EMAJÕE FESTIVAL

05.08.2016
5.−6.08.2016 Karlova sadamas

XI EMAJÕE FESTIVAL

 
Emajõe festivalil kohtuvad taas kalamehed, ujujad, paadi-ja laevakaptenid, koos on sõpruskonnad ja kõik, kellel on kokkupuude Emajõega ning kes huvituvad Emajõe käekäigust.

TARTU LINNA PÄEV

29.06.2016
Tartu linn

Tartu linna päev 2016 – Ooperisümbioos

 
Ooper kohtub Tartu linna päeval väga paljudega, sest avastate siis oma lemmikmuusikud koos ooperisolistidega musitseerimas – sünnivad kõige erinevamad ja nauditavamad ooperisümbioosid.

KOGUPERE KEVADPIDU

27.05.2016
Kell 18 Tiigi Seltsimaja haljasalal

KOGUPERE KEVADPIDU

 
Kevade puhul pidutseb reedel, 27. mail kell 18 Tiigi Seltsimaja pere. Ehk Tiigi 11 huvitegevust harrastavad kollektiivid, neile lisaks ka mõned meie sõbrad.

TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

23.03.2016
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

 
Lõõtspillimängijate ärgitusel ja tantsijate tungival nõudmisel toimub seekord Tartu tantsuklubis hoopiski käesoleva aasta esimene teemaõhtu „Eesti lõõtspillid“ selleks, et lõõtspillimuusika austajad saaksid taas omavahel kokku ja ühtlasi tantsupõrandki leiaks sihtotstarbeliselt kasutust.

TARTU TANTSUKLUBI: PARMUPILLID

10.02.2016
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: PARMUPILLID

Veebruar on taas parmupillikuu siinsete pärimusmuusikahuviliste jaoks. Vahetult pärast 3. Parmupillifestivali toimumist on Tartu tantsuklubiski parmupillimängijad kohalolijaid tantsitamas oma paeluva parmupillimänguga. Tartu Parmupilliaktiiv sai alguse 2013. aasta sügisel, mil tuli kokku punt tartlastest parmupillihuvilisi.

TARTU TANTSUKLUBI: KANDLED

16.12.2015
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: KANDLED

 
Seekordses Tartu tantsuklubis on üle pika aja hulk rahvamuusikuid musitseerimas erinevatel kanneldel. Teiste hulgas mängivad tantsuks järgmised kandlemängijad: Carol Maask, Eva Väljaots, Hebo Rahman, Martin Arak, Sigrid Vinn ja Sille Ilves.

GRIMMIKOOLITUS

03.10.2015
Kell 10 Vanemuise teatri suures majas

GRIMMIKOOLITUS

Kes soovib saada veel paremaks grimeerijaks?!
3. oktoobril 2015 kell 10 toimub Vanemuise teatri suures majas koolitus, mida juhendab juba väga hea grimeerija, Vanemuise grimmiala juht Anne-Ly Soo.
 

EMADEPÄEVA KONTSERT

10.05.2015
Kell 16 Tartu Ülikooli aulas

Emadepäeva kontsert

Tiigi Seltsimaja ja Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool korraldavad Tartu Ülikooli aulas pühapäeval, 10. mail 2015 kell 16 kontserdi, kus esinevad nelja erineva muusikakooli õpilased.