Tartu linna päev 2019 – Ooperisümbioos 4

29. juuni 2019
Tartu kesklinn

Tartu linna päev 2019 – Ooperisümbioos 4

Viimasel ajal otsitakse ja leitakse Tartut tema päeval ooperi ja klassikalise muusika läbi. Krutskilises tujus ooper lahkub ka sel suvel korraks oma kodust ja läheb linna peale promeneerima.

Linna päeva jagub seekord põnevaid ettevõtmisi ka projekti „Living Streets“ (e k „Elav Tänav“) raames. Märksõnadeks 3D-tänavamaal, uued linnaliinibussid, kõrvaklapidisko ja suur kinoekraan ning ühislaulmine seal, kus seda tavaliselt kuidagi ei ole.

Tartu linna päeva, st ooperi ja klassikalise muusikaga lähemalt suhtlema julgustava päeva kulminatsiooniks on juba kolm suve olnud galakontsert Tartu raekoja platsil. Üles astuvad lisaks ooperisolistidele ka kolm instrumentalisti: Sandra Vabarna, Maria Mutso ja Heigo Rosin, 10. taastegutsemisaastat tähistav Tartu Ülikooli sümfooniaorkester ja dirigent Taavi Kull.

 

Vaata ka: https://2019.tartulinnapaev.ee/