XXVI Lõuna-Eesti meestelaulu päev – Alo Ritsing 85

6. november 2021
Kell 16 Tartu Ülikooli aulas

XXVI Lõuna-Eesti meestelaulu päev – Alo Ritsing 85

/KÕRGE NAKKUSNÄITAJA TÕTTU LÜKATAKSE 6. NOVEMBRIL TOIMUMA PIDANUD KONTSERT JÄRGMISESSE AASTASSE! ET HOIDA ERILISE SÜNNIPÄEVALAPSE JA ESINEJATE-PUBLIKU TERVIST./

Üks erakordselt oluline dirigent, Alo Ritsing, tähistab 4. novembril Tartus oma 85. sünnipäeva.

Koorijuht, pedagoog, viljakas helilooja, legendaarne laulupidude dirigent, (Tartu) koorimuusikaelu aktiivne eestvedaja, luuletaja, rahvakunstnik, kunstiline juht, muusikaprofessor, aastapreemiate ja elutööpreemia laureaat, teenetemärkide kavaler, konkursside võitja, aasta dirigent, aukodanik – Tartu linna aukodanik – Alo Ritsing on tartlaste jaoks ka linna audirigent, osake Tartu vaimust.

Tema 85. sünnipäeva puhul kogunevad Tartu Ülikooli aulasse Lõuna-Eesti parimad meeskoorid. Ühendmeeskoori ees asub teiste hulgas dirigendipulti sünnipäevalapse ise, et juhatada eesti koorimuusika varasalve kuuluvaid laule, mille hulgas ta omaenese loomingutki ning neljasaja laulu seast on sünnipäevalapsel tõepoolest, mida valida.

Kontserdil kõlab mehise, lüürilise, jõulise, dramaatilise, hoogsa, humoorika ning hingematvalt kauni meestelaulu kõrval esiettekandes ka tsükkel Alo Ritsingu meekoorilaulude seadetest keelpillikvartetile. Esitajaks Tartu keelpillikvartett koosseisus Kristel Eeroja-Põldoja (I viiul), Mari-Liis Urb (II viiul), Kadri Rehema (vioola), Reet Mets (tšello).

Sünnipäevakontserdil Tartu Ülikooli aulas näeme! Tulgem kuulama uhket meeskoorilaulu ja tulgem austust avaldama maestrole.

„Ma kummardun Su ees,
Sul kuulsus, austus, au.
Ma kummardun Su ees,
Sa, uhke eesti mees,
kel hinge ehib laul.“

Luuleridade autor on Alo Ritsing, Lõuna-Eesti meestelaulu päeva traditsiooni algataja.

Piletid Piletimaailmast, eelmüügist 5 €, kohapeal 8/6 €: https://www.piletimaailm.com/performances/113434-xxvi-louna-eesti-meestelaulu-paev?lang=et_EE

Kontserdil osalevad:
Tartu Akadeemiline Meeskoor (dirigendid Kuno Kerge, Made Ritsing),
Eesti Meestelaulu Seltsi Tartu meeskoor (dirigent Made Ritsing),
Eesti Metsatöötajate Meeskoor Forestalia (dirigendid Alo Ritsing, Made Ritsing),
Tartu meeskoor Akadeemiline Emajõgi (dirigent Karin Raamat),
Haaslava meeskoor (dirigent Kalev Lindal),
Viljandi meeskoor Sakala (dirigendid Liisi Toomsalu, Kadi Ritsing),
Elva Meeskoor (dirigent Meelis Roosaar),
Jõgeva meeskoor Mehis (dirigent Merike Katt).

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/316004920328968