VIII TARTU SEGAKOORIDE LAULUPÄEV – CYRILLUS KREEK 130 | TÕNU KÕRVITS 50

30. november 2019
Kell 16 Tartu Pauluse kirikus

VIII TARTU SEGAKOORIDE LAULUPÄEV – CYRILLUS KREEK 130 | TÕNU KÕRVITS 50

Kreek & Kõrvits – lummavad, omad ja omanäolised. Mitmekülgsed inimhinges ning rahvapärimuses rändajad. Kaks heliloojat, kelle looming toob Tartu Pauluse kirikusse 30. novembril Tartu segakooride paremiku.

2019. aastal möödub 130 aastat armastatud koorihelilooja Cyrillus Kreegi sünnist. 2019. aastal tähistas nüüdisaja üks tuntumaid eesti heliloojaid Tõnu Kõrvits oma esimest suuremat sünnipäeva.

Segakooride laulupäeva kontserdi kunstiline juht dirigent Lilyan Kaiv seob kaks heliloojat kontserdi peateose abil. Valikkooride esituses kõlab Tartu Pauluse kirikus segakoorile ja keelpilliorkestrile kirjutatud Tõnu Kõrvitsa imekaunis ning heliloojale endale väga oluline „Kreegi vihik“. Kaastegev on Tartu Maarja Kammerorkester.

Lisaks pakutakse publikule harvaesinevat võimalust kuulata Kreegi koorilaulude kullafondi kuuluvaid teoseid suure segakooride ühendkoori esituses.  Publikut rõõmustavad kontserdil sellised tuntud laulud nagu „Meil aiaäärne tänavas“, „Talvine õhtu”, „Meie err“, „Maga, maga, Matsikene“, „Ma tahan jätta maha“, Taaveti laul No 104 „Kiida, mu hing, Issandat!“, „Õnnis on inimene“.

Laulupäev toob Pauluse kirikusse arvestatava osa kahel suvisel laulupeol hääli ja kooskõlamist lihvinud Tartu segakooride paremikust –  osaleb 9 koori ligikaudu 300 lauljaga. Kuulajate ette astuvad Biomeedikumi segakoor, Kammerkoor Camerata Universitatis, Kammerkoor Helü, Mäluasutuste segakoor MASK, Segakoor Vanemuine, Tartu Maarja Kirikukoor, Tartu Noortekoor, Tartu Üliõpilassegakoor ja Tartu üliõpilaste looduskaitseringi segakoor. Lisaks ühendkoori repertuaarile esitavad kõik koorid kontserdil Kreegi ja Kõrvitsa loomingut ka omal valikul.
VIII Tartu segakooride laulupäeva kunstiline juht on dirigent Lilyan Kaiv. Paljude orkestritega koostööd teinud ning mitmeid konkursse võitnud Lilyan Kaiv on ka kontserdil üles astuva noore, nii Tallinna kui Tartu professionaalseid muusikuid koondava Tartu Maarja Kammerorkestri üks asutajatest.

 

Piletid eelmüügis Piletimaailmas (6 €) ja enne kontserti kohapeal (10/8 €).

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/422258088482830/