TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

25. oktoober 2017
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

Tartu tantsuklubi hooaja 2017/2018 TEINEGI kokkusaamine on täis lõõtspillimuusikat ja toimub teemaõhtu „Eesti lõõtspillid“ :).

Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid
25. oktoobril 2017 kell 20
Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu)

Tartu tantsuklubi hooaja 2017/2018 teinegi kokkusaamine on täis lõõtspillimuusikat ja toimub teemaõhtu „Eesti lõõtspillid“. Tantsuklubisse on seekord kutsutud Tallinna lõõtsaklubi lõõtspillimängijaid, kelle esituses kõlavad rahvatantsud, mida tavatseti tantsida Põhja-Eestis külapidudel 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses. Eesti lõõtspillidel musitseerivad järgmised Tallinna lõõtsaklubi lõõtspillimängijad: Ain Lindvest, Juhan Uppin, Kristjan Pütsep ja Tiit Animägi. Õhtu jooksul saavad teisedki kohalolevad muusikud tantsijaid rõõmustada oma pillimänguga ja nautida koosmusitseerimist. Paljud tantsud on tuttavad ja tantsijate poolt armastatud või jätkuvalt pelgalt tuttavlikud. Kel on huvi ja soovi, saab kohapeal tantse õppida tähelepanelikult tantsuõpetajaid kuulates ja teisi tantsijaid jäljendades.

Tallinna lõõtsaklubi koondab endas Põhja-Eestis elavaid teppo-tüüpi lõõtspille mängivaid rahvamuusikuid. Tallinna lõõtsaklubi ridades on erineva taustaga lõõtspillmängijad, kes soovivad mõnusas seltskonnas uusi lugusid ja mängunippe õppida ning tunnevad rõõmu ühisest musitseerimisest. Seda ühist rõõmu jagatakse hea meelega tantsijategagi. Käesoleva aasta sügisest on Tallinna lõõtsaklubisse oodatud kõik lõõtspillimängijad, aga eelkõige algajad ja uued tulijad, kes tahavad lõõtspillimängu õppima hakata või lihtsalt pilliga tutvust teha.Tallinna lõõtsaklubi kohtumised toimuvad kuu 2. ja 4. kolmapäevadel algusega kell 19.00 Vilmsi 55, Tallinn. Tallinna lõõtsaklubi tegemistest võib leida rohkem infot: https://www.facebook.com/groups/lootsaklubi

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima, laulma kui ka musitseerima. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumisajad hooajal 2017/2018 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
25. oktoobril Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid;
29. novembril Tartu tantsuklubi: Keelpillid;
27. detsembril Tartu tantsuklubi: Sõpradega aastavahetuse ootuses;
31. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
28. veebruaril Tartu tantsuklubi: Viiulid;
28. märtsil Tartu tantsuklubi: Tulused tantsitavad;
25. aprillil Tartu tantsuklubi: Akordionid;
30. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: +372 5560 2102,