TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

28. detsember 2016
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

Käesoleva aasta viimast kokkusaamist tähistatakse Tartu tantsuklubis jälle eesti lõõtspillidele pühendatud teemaõhtuga. Tantsuklubisse on kokku kutsutud trobikond lõbusaid ja vallatuid lõõtspillimängijaid, kellele sobib koosmusitseerimine ja tantsuks mängimine ning kohalolijatega suhtlemine on neile tajutavalt meeltmööda. Eesti lõõtspillidel musitseerivad tantsuklubiliste rõõmuks: Ain Lindvest, Henrik Hinrikus, Juhan Uppin, Kaile Mumm, Kert Krüsban, Kristi Kool, Mart Kirotar, Peeter Nahko, Reet Laos, Sirli Aia, Toomas Ojasaar, Toomas Oks, Tõnis Tartes ja Ülle Kool.

Tartu tantsuklubis kõlab õhtu jooksul peamiselt 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi esimese poole külapidude tantsumuusika nii Eestist kui ka laiast ilmast. Paljud tantsud on tuttavad ja tantsijate poolt armastatud või jätkuvalt pelgalt tuttavlikud. Kel on huvi ja soovi, saab kohapeal tantse õppida tähelepanelikult tantsuõpetajaid kuulates ja teisi tantsijaid jäljendades. Õhtu jooksul kõlavad uuemate rahvalaulude seast õpetlikud lorilaulud ja kurblikud armastuslaulud mitmesugustest tunnetest ning muud laulud põnevatest elujuhtumistest.

Head kamraadid Henrik Hinrikus ja Toomas Ojasaar ühiselt eesti lõõtspillil musitseerimas. https://www.youtube.com/watch?v=HMJqCDFJXXs

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima, laulma kui ka musitseerima. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Järgmised Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2016/2017 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):

25. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
22. veebruaril Tartu tantsuklubi: Lõuna-Eesti tantsud;
29. märtsil Tartu tantsuklubi: Soolo;
26. aprillil Tartu tantsuklubi: Hiiu kandled;
31. mail Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: +372 5560 2102,
***
Vengerka tantsimine 30. detsembril 2015. aastal toimunud menukal sündmusel Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid.
Foto: Valev Laube Creative Works