TARTU TANTSUKLUBI: HIIU KANDLED

26. aprill 2017
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: HIIU KANDLED

Tartu tantsuklubis saavad taaskord kokku rahvamuusikud mitmelt poolt Eestist, kellele meeldib üheskoos musitseerida ja tantsuks mängida hiiu kanneldel.
Hiiu kandle orkestri tegevuses osalevad ja hiiu kanneldel mängivad tantsuks: Cathy Sommer, Emma Marta Berzin, Johannes Ahun, Helle Suurlaht, Liisa Koemets, Maali Käbin ja Sänni Noormets.

Hiiu kandle orkestri repertuaar koosneb vanadest Vormsi tantsulugudest, teistest Eesti piirkondadest pärit tuntud rahvatantsudest, maailmamuusika lugudest ja pärimusliku uusloomingu arranžeeringutest orkestrile. 2015. aastal hiiu kandle suvepäevadel Vormsi saarel toimus orkestri esimene suurem ühisloome arutamine ja harjutamine. Hiiu kandle orkester tegi oma debüütesinemise 2015. aasta Lõikuspeo raames Viljandi pärimusmuusika aidas. Nüüdseks on moodustunud aktiivsetest hiiu kandle mängijatest pea 20-liikmeline orkestri osalejaskond. Hiiu kandle orkestri suurimaks eripäraks saab ja võib lugeda tõika, et suures grupis mängides tekkiv resoneeriv ülemheli meenutab kuulajale muinasjutulist koorilaulu, mis lugusid saadab. Paljude poognate sahin lisab aga meloodiatele omapärase mesilassumina hääle.

29.–31. jaanuaril 2016. aastal toimus suurem koosmusitseerimine Viljandis hiiu kandle talvepäevade ajal. Selle kokkusaamise raames toimunud kontserdi „Hiiu kandle talvetrall“ kahest viimasest ühisloost on tutvumiseks videosalvestis: https://www.youtube.com/watch?v=_zfkfxAEiVM

Täiendavat lugemist hiiu kandle kohta Krista Sildoja artiklist, mis ilmus ajakirjas „Muusika“ nr 5/2003: http://www.rahvamuusika.ee/?s=137

Tartu tantsuklubisse on oodatud kõik rahvamuusikasõbrad, kel on tahtmist üheskoos lustida. Tantsuklubi 4. tunnis ja pärast südaööd on tantsuklubis lava teiste kohalolevate rahvamuusikute päralt, kelle esituses kõlavad harjumuspärased ja tuttavlikud tantsulood 20. sajandi algusest nii Eestist kui võõrsilt.

Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa kutsuda häid tuttavaid ja sõpru ning miks mitte tuua külakostigi ühisele teelauale.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi hooaja 2016/2017 lõpetab 31. mail teemaõhtu „Eesti lõõtspillid“  kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu).

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad: Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp ja SA Tartu Kultuurkapital

Lisateave: +372 5560 2102,

***
Fotol hiiu kandle mängijad järgmist tantsu kokku leppimas Tartu tantsuklubis teemaõhtul „Hiiu kandled“ 6. aprillil 2016. aastal, pildistas Tanel Sakrits.