TARTU HANSAPÄEVAD 2019

20. juuli 2019–21. juuli 2019
20.–21. juulil Tartu Raekoja platsil, Vabaduse pst-l, Emajõe vasakul kaldal, Küüni tänaval

TARTU HANSAPÄEVAD 2019

Tartu Hansapäevad liiguvad jõele lähemale, järjekordsed linnapidustused toimuvad Tartus 20.–21. juulil 2019.

Tartu Hansapäevade ajal saavad igas vanuses külastajad osa kirevast laadamelust ja kultuuriprogrammist.

Hansapäevad kutsuvad Tartu kesklinna laadaoste tegema, kohalikust toorainest valmistatud kõhutäit nautima, spontaanseid ja natuke vähem spontaanseid etteasteid vaatama, mitmel moel meelt lahutama ja nii suurte kui väikeste sõpradega lõbusalt aega veetma.
Tulla tasub taas kogu perega!

Saabuval suvel kolivad Tartu Hansapäevad jõele lähemale, otsustas ju Tartu hansalinnastaatuse juba sajandite eest just Emajõgi.
Muusikasõbrad saavad kesklinnas Vabaduse puiesteel asuval pealaval kontserte kuulata. Loomulikult ootab pisemaid laadalisi enda juurde tegutsema vahva Lastelinn, mis seekord seab end sisse Emajõe vasakul kaldal ehk Atlantise maja läheduses.

Tehnikahuvilisi rõõmustab sedapuhku suisa nii vanasõidukite paraadsõit, stiilikonkurss kui väljanäitus. Viimasega rahvusvaheline „Hansa retrosõit“, mis toob Tartusse kokku ligi 150 vanaautot, 20. juulil Vabaduse puiesteel kulmineerubki.

Ka toimub hansapäevade ajal jõelinna vääriliselt Emajõe jõeparaad – üle 100 väga erineva aluse libiseb lõbusas reas läbi suvise Tartu. Lisaks saab enne paraadi Emajõel sõita jõetrammidega ehk kõigile tuntud „tartlastega“: lodi Jõmmuga, jõelaev Pegasusega, M/L Alfaga ja viikingilaev Turmiga.

Loomulikult tuksleb aga linnasüdames ka ligi 400 kauplejat koondav hansalaat. Eesti ja naaberriikide kaupmehed ootavad teid kahel suvepäeval ammuotsitud tarvilikku, aga kindlasti ka maitsvat laadakaupa ostma Tartu raekoja platsile, Emajõe vasakul kaldale ja Küüni tänavale.

Vt Tartu Hansapäevade programmi www.hansapaevad.ee.

Head hansalaada kaupmehed!
Kõige värskema teile mõeldud info leiate alati Tartu Hansapäevade Facebooki kontolt ja Tartu Hansapäevade kodulehelt.