KOORIMUUSIKA KONVERENTS TARTU 2015

6. november 2015
Kell 9.57 −17.00 Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli Tubina saalis

KOORIMUUSIKA KONVERENTS TARTU 2015

Miks Tiiu Tallinnasse läks? Miks Valter Tartusse ei tule? Kas lahkub ka Kuno? Kui tihti unistas Uno tegelikult teisest ametist? Mida Triin ikka veel Tartus teeb?

6. novembril 2015 otsitakse nendele tõsielulistel situatsioonidel põhinevatele küsimustele vastuseid Elleri muusikakoolis, kus kell 9.57−17.00 toimub üle mitmete aastate koorimuusika konverents.
Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saali oodatakse kõiki koorimuusika huvilisi üle Eesti, et koos valdkonna suunajate, vedajate ja vastutajatega arutada dirigenditöö murekohti, kooriliikumise rahastamist ja tulevikuväljavaateid.

Korraldajad soovivad konverentsiga nihutada koorilaulu raskuskeset ehk Tartut koorimuusikalinnana meelde tuletada, dirigenditöö kitsaskohti taas välja tuua ning rõhutada linna huvi noorte dirigentide vastu.

Koorimuusika konverentsi arutelusid suunab 6. novembril Tartu Ülikooli kultuuriteooria doktorant, EASi riiklike messistendide projektijuht ja dirigent Eero Raun.
Päeva lõpetab Eesti Rahvusmeeskoori ja Tartu Ülikooli akadeemilise naiskoori kontsert „Unustatud laulud” Tartu Ülikooli aulas.

Koorimuusika konverentsi sihtrühmaks on eelkõige Tartu linna kooride dirigendid ja koolide muusikaõpetajad ja koorijuhid, koorimuusika õpilased-tudengid ning koorimuusika produtsendid ja kooride juhatused üle Eesti, aga kindlasti ka kõik koorimuusika huvilised.

Konverentsi korraldavad Tiigi Seltsimaja ja Tartu Ülikooli akadeemiline naiskoor.