TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

28. september 2015
Kell 20.00–24.00 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: EESTI LÕÕTSPILLID

Tartu tantsuklubi hooaja 2016/2017 esimesel kokkusaamisel on Tiigi seltsimajas kohalolijaid tantsitamas hulk lõõtspillimängijaid Ida-Harjumaalt ja Lääne-Virumaalt ning muidugi Tartu kandis tegutsevad lõõtspillimängijad. Lahemaa staažikast rahvamuusikaansamblist Lahemaa Rahwamuusikud tulevad Tartu tantsuklubisse tagasi lõõtspillimängijad, kes toovad endaga kaasa palju tantse ja laulumänge Põhja-Eestist, mida aitavad selgeks saada Ingrid Nurmsalu ja Viivi Voorand. Eesti lõõtspillidel musitseerivad teiste hulgas Ain Lindvest, Ester Must, Jaanus Komp, Peeter Nahko, Raivo Nurmsalu, Raul Roosiväli, Rauno Koorts, Sirli Aia, Tõnis Tartes, Viivi Voorand ja Ülle Kool.

Tutvumiseks Lahemaa Rahwamuusikute juhendamisel tantsitud Viru valts Sabatantsu festivalil 13. mail 2016. aastal. https://www.youtube.com/watch?v=Kkg-2yqn5v8

Õhtu jooksul saavad teisedki kohalolevad muusikud tantsijaid rõõmustada oma pillimänguga ja nautida koosmusitseerimist. Kõlab peamiselt 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses levinud külapidude tantsumuusika. Tartu tantsuklubis tantsitakse palju tuttavlikke ja tuttavaid rahvatantse Eesti erinevatest piirkondadest ja võõrsilt.

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima, laulma kui ka musitseerima. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Järgmised Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2016/2017 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):

26. oktoobril Tartu tantsuklubi: Eesti torupillid;
30. novembril Tartu tantsuklubi: Ellerlased;
28. detsembril Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid;
25. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
22. veebruaril Tartu tantsuklubi: Lõuna-Eesti tantsud;
29. märtsil Tartu tantsuklubi: Soolo;
26. aprillil Tartu tantsuklubi: Hiiu kandled;
31. mail Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: +372 5560 2102,
***
Foto: Lahemaa Rahwamuusikute lõõtspillimängijad vasakult Raivo Nurmsalu, Viivi Voorand ja Jaanus Komp musitseerimas Viru Särul 5. juulil 2008. aastal
Foto: Janno Vesik