TARTU TANTSUKLUBI: SÕPRADEGA SUVEOOTUSES

20. mai 2015
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: SÕPRADEGA SUVEOOTUSES

Kätte on jõudnud Tartu tantsuklubi hooaja 2014/2015 viimane kokkusaamine, mis on mitmete sõpruskondade tutvustamiseks, tutvumiseks ja paljudele ka toredaks taaskohtumiseks. Tiigi seltsimaja laval astuvad üles mitmed innustavad õpetajad koos oma südikate õpilastega. Tantsuklubis kõlab õhtu jooksul külapidude tantsumuusika 20. sajandi algusest. Tantsulood on pärit nii Eestist kui ka laiast ilmast.

Tutvustamisele tuleb juba kolmandat aastat Põlvamaal tegutsev omapärane kool – Mooste Rahvamuusikakool, kus õpivad igas vanuses muusikahuvilised. Täiskasvanud õpilastest on moodustunud mitu pilliklubi, kes nädalast nädalasse harjutavad üheskoos pillimängu, eestvedajaks kooli asutaja Krista Sildoja. Tartu tantsuklubis astuvad üles pilliklubi liikmed, kes on kokkumängu harjutanud juba kolm talve ja rahvamuusikakooli noorukesed lõõtspilliõpilased. Alates eelmisest kevadest on esinetud paljudel pidudel ja kontsertidel nii Põlvamaal kui kaugemal. Sel suvel võetakse ette esimene välisreis. Kõik pilliklubi liikmed armastavad väga pillimängu ning üheskoos olemist. Mõnedki klubilised alustasid pillimänguga alles mõne aasta eest.

Mooste Rahvamuusikakooli kodulehekülg:
http://moosterahvamuusikakool.blogspot.com/
Pilliklubi tutvustamiseks ja meeleolu loomiseks:

Lõppeval Tartu tantsuklubi hooajal toimus esmakordselt parmupillide teemaõhtu, mis toimis igati ja osutus väga vahvaks. Seoses sellega on Tartu tantsuklubi hooaja lõpetamisele tagasi kutsutud teist aastat tegutsev Tartu parmupilliaktiiv. Need parmupillimängijad on käesoleval aastal väga aktiivsed, mistõttu on neid sageli näha olnud erinevatel festivalidel ja pidustustel. Andres Siiman on praegu Tartu parmupilliaktiivi entusiastlik eestvedaja ja kooshoidja.

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima, laulma kui ka musitseerima. Vahepeal saavad teisedki kohalolevad muusikud tantsijaid rõõmustada oma pillimänguga. Tantsuklubi on koht, kuhu on sobilik tulla koos perega ja sõpradega aktiivselt osalema. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi hooaeg 2015/2016 algab 9. septembril kell 20.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu) triode teemaõhtuga.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: tel +372 5560 2102, e-post

1. Tartu tantsuklubi hooaja 2014/2015 lõpetamisele tuleb teiste seas tantsuks mängima Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi. Fotol esireas vasakult Kadi Koosapoeg, Maali Käbin, Hillar Surva, Krista Sildoja, Ene Priks ja
tagareas vasakult Reet Plaan, Tuuli Ermel, Voldemar Uiboupin, Raivo Sildoja, Valdek Lehes.

Tartu tantsuklubi_hooaja lõpetus1_20.05.15.jpg
Foto: Maanus Kullamaa.

2. Mooste Rahvamuusikakooli lõõtsapoisid (pildil vasakult) Mihkel Sildoja, Juhan-Villem Kaivo ja Uku Zolgo. Neid poisse õpetab lõõtsakuningas Toomas Ojasaar.

Tartu tantsuklubi_hooaja lõpetus2_20.05.15.jpg
Foto: Krista Sildoja.