XI TAADERANDI TALISTED

24. november 2016–26. november 2016
Tiigi Seltsimajas

XI TAADERANDI TALISTED

Tänavused taaderandi talisted, laste ja noorte pärimuspäevad, on nagu ikka kolmepäevased – algavad päev enne ja lõpevad päev pärast kadripäeva.

Kas viimasel ajal talvekuud sissejuhatav halloween juurdub ja võtab koha sisse meie rahvakalendris tõrjudes välja mardi- ja kadripäeva kombestiku? Kas kõrvitsast laternatega õhtupimeduses uitavad kommipommijad peletavad laulu ja salmidega peresid külastavaid, rõõmu ja head soovivaid mardi- kadrisante? Eks aeg näitab!
Ja hea on meenutada või teada saada, kuidas kadripäeva on tähistatud.
Tule Tiigi Seltsimajja kadritrallile, näed ja kuuled! Taaderandi talistetel on laulu, tantsu ja pillimuusikat, sõnalist pärimust ja kombestikku. Noortepäeval mängitakse ka rahvamänge ja tehakse käsitööd. Neljapäeval ja reedel (24. ja 25. novembril) on pidulisteks lapsed, laupäeval on kadritrallile oodatud koolinoored.

Talisted erinevaid valdkondi hõlmav ettevõtmine – on laulu, tantsu ja pillimuusikat, sõnalist pärimust, rahvamänge ja kombestikku, tehakse rahvuslikku käsitööd.