LUMMUTUS TARTU MAARJA KIRIKU JUURES

11. november 2017
Kell 22 Tartu Maarja kiriku juures

LUMMUTUS TARTU MAARJA KIRIKU JUURES

11. novembril toob Lõuna-Eesti koorimuusika maraton laulust tekkiva väe ühte kuupäeva kokku. Ühel ja samal päeval esinevad kolm kooriliiki (nais-, mees- ja segakoorid) kolmes Tartu kirikus: Jaanis, Peetris, Pauluses

Maratoni kontsertidest kolmanda järel leiab kell 22 aset ühine ärakäimine. Läbi Vanemuise pargi viib laternarongkäik koorilauljad ja publiku Pepleri tänavale veel ühe kiriku juurde – endise võimlana taastamist ootava laulupeokiriku, Tartu Maarja kiriku juurde, kust kõik kord alguse sai.

Esimese üldlaulupeo äreva peaproovi toimumiskoha fassaad riietatakse 11. novembri õhtul omamoodi ajaloovideosse – kaasatakse-kujundatakse taastamist ootavat laulupeokirikut ennast. Lummutuslikult tekib hoone esiküljele tükikesi laulupidude ja koorilaulutraditsiooni ajaloost, mis lähemalt või kaugemalt seotud Tartu Maarja kirikuga. Lumma lisavad ühisele ärakäimisele mõned meile olulised koorilaulud – vaatame, mida nende jõud seekord suudab…

Niigi teada olevas leidub alati erilist – hääled, mõtted ja mälestused loob laulupeokiriku fassaadile video- ja valguskunstnik Alyona Movko koostöös Valgusfestival MTÜ-ga. Kaasa löövad koorilauljad, Tartu Maarja kiriku õpetaja Joona Toivanen ning Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse nõukogu esimees, linnapea Urmas Klaas.

Laternaid rongkäiku ning kiriku juurde aitavad valmistada Tartu lasteaedade ja koolide lapsed. Kõik on teretulnud neid juurde meisterdama ning 11. novembri õhtul kell 22 Tartu Maarja kiriku juurde tooma.
Kirikusse saab sel õhtul ka sisse minna. Siis juba lummatuna.

Kiriku taastamist saab toetada ning terve 11. novembri koorimuusikat nautida nii: https://www.piletimaailm.com/performances/71048-louna-eesti-koorimuusika-maraton?lang=et_EE