LÕUNA-EESTI KOORIMUUSIKA MARATON

11. november 2017
Kell 12, 16 ja 19 Tartu Jaani, Peetri ja Pauluse kirikutes

LÕUNA-EESTI KOORIMUUSIKA MARATON

11. novembril 2017 toimub Tartus Lõuna-Eesti koorimuusika maraton. Esmakordselt esinevad ühel ja samal päeval kõik kooriliigid (nais-, mees- ja segakoorid) erinevates Tartu kirikutes. Maratonlaulupäev kontsentreerib laulust tekkiva sünergia ühte kohta ja ühte päeva – kokku saavad inimesed ja mõtted, mis muidu eraldiseisvana on innustavad, kuid mille koostöö annaks uue platvormi koorimuusika kvaliteedile.

Kolme kooriliiki ja 45 koori kokku toova koorimuusika maratoni toimumine kirikutes on kummardus eelseisvale laulupeo 150. sünnipäevale. Sai ju laulupidu oma alguse paljuski kirikust – seda eelkõige repertuaari mõistes, kuid ka peo esimese „ärutuse”, pasunakooride äratusmängu osas Jaani ja Maarja kiriku tornidest ning peo peaproovist Maarja kirikus. Seega peavad maratonlaulupäeva korraldajad kirikutes laulmist ilusaks pidemeks mineviku, oleviku ja tuleviku vahel.

11. novembril rakendavad oma väe koorimuusika maratoni ja Tartu Maarja kiriku teenistusse kolm kunstilist juhti: Vilve Maide haarab kaasa naiskoorid, Küllike Joosing segakoorid ja Alo Ritsing meeskoorid.

Kell 12 Tartu Jaani kirikus algaval naiskooride laulupäeval osaleb 16 naiskoori, kell 16 Tartu Peetri kirikus algaval meestelaulu päeval osaleb 15 meeskoori ning kell 19 Tartu Pauluse kirikus algaval segakooride laulupäeval osaleb 14 koori. Kell 22 käivad koorilauljad ning loodetavasti nii mõnigi tartlane ühiselt korraks ära Tartu Maarja kiriku juures…

Lõuna-Eesti koorimuusika maratoni piletitulu annetatakse Tartu Maarja kiriku taastamiseks.

Urmas Viilma. Lõuna-Eesti koorimuusika maraton. Taastame Tartu Maarja kiriku.
Urmas Klaas. Lõuna-Eesti koorimuusika maraton. Taastame kogukonnakiriku.
Krista Aru. Lõuna-Eesti koorimuusika maraton. Taastame kihelkonnakiriku.
Hirvo Surva. Lõuna-Eesti koorimuusika maraton. Taastame laulupeokiriku.
Kalju Leib. Lõuna-Eesti koorimuusika maraton. Taastame mälestuste kiriku.
Joona Toivanen. Lõuna-Eesti koorimuusika maraton. Taastame kodukiriku.

11. novembri maratonlaulupäev soovib kogu Eesti üldsuse tähelepanu suunata sellele, et kirik, kus toimus I Eesti üldlaulupeo peaproov, saaks taastatud 2019. aasta juubelilaulupeoks.
Igaüks saab olla kirikuehitaja, Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse arvelduskonto nr on EE132200221021269201. Avatud on ka annetustelefonid. Helistades numbrile 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 10 eurot, 900 2019 50 eurot.

Piletid ja laulupäeva pass eelmüügis Piletimaailmas.

Alo_Ritsing
Alo Ritsing

Kyllike-Joosing
Küllike Joosing

Vilve_Maide-270px.jpg
Vilve Maide

 

Kujundustel kasutatud Maarja kiriku foto on Haapsalu ja Läänemaa Muuseumide SA kogudest:
http://www.muis.ee/museaalview/1391519

11. novembril astuvad üles:

naiskoor Emajõe Laulikud, Tartu naiskoor Domina, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Kuuste naiskoor, Kõrveküla naiskoor Tuule, naiskoor Cantare, Elleri tütarlastekoor, Elva naiskoor „Kaja“, Lähte naiskoor, Puhja seltsimaja naiskoor Läte, Neidudekoor Kurekell, TÜ Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor, Luunja laulukoor „Jõeõed“, Kliinikumi naiskoor, Tartu õpetajate naiskoor;

Vanemuise Seltsi meeskoor, Haaslava meeskoor, Jõgeva meeskoor Mehis, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Avinurme meeskoor, Eesti metsatöötajate meeskoor Forestalia, Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus, Lasva meeskoor
Tartu meeskoor Akadeemiline Emajõgi, Eesti Meestelaulu Seltsi Tartu meeskoor, Elva meeskoor, Viljandi meeskoor Sakala, Tartu poistekoor;

Biomeedikumi segakoor, Camerata Universitatis, Elva segakoor AVE, Hugo Treffneri Gümnaasiumi segakoor „Anima“, kammerkoor SoLeMiJo, Miina Härma Gümnaasiumi segakoor, segakoor Vanemuine, Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi segakoor, Tartu mäluasutuste segakoor MaSk, Tartu noortekoor, Tartu Üliõpilassegakoor, Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi segakoor, EELK Tartu Maarja koguduse kammerkoor Soli Deo Gloria, Tartu Laulupeomuuseumi segakoor.