Tantsutuba: Leedu tantsud ja laulud

3. märts 2017
Kell 17.00–19.30 Tiigi Seltsimajas

Tantsutuba: Leedu tantsud ja laulud

Leedu päevade raames toimub Tartus Tiigi seltsimajas tantsutuba, kus kõik huvilised saavad õppida Leedu rahvatantse ja mõned rahvalaulud ansambli Kadujo juhendamisel.

Tantsutoa alguses toimub lühikene Leedu rahvamuusika kontsert, mille käigus antakse ansambli Kadujo esituses põgus ülevaade Leedu rahvalikest puhkpillidest ja sutartines’te eriilmelisusest. Tantsutuppa on oodatud musitseerima ja tantsima kõik rahvamuusikasõbrad, kel on soov õppida leedulaste juhendamisel rahvatantse, ringmänge ja rahvalaule Leedust. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja külakosti ühisele teelauale.

Kadujo on peamiselt Leedu traditsioonilist polüfoonilist lauluvormi sutartinės’t esitav ansambel Kaunasest. 2008. aastal loodud ansambli repertuaaris on erinevaid Leedu rahvalaule, -tantse ja tantsumuusikat, kuid peamine selle kollektiivi eesmärk on ikkagi keskenduda sutartinės’e põhiolemusele, mille tulemusena valmis 2014. aastal CD-plaat „Aukseliu lingo, perlaliu mirgo“. Kadujo tegutseb aktiivselt osaledes erinevatel sündmustel, festivalidel ning mitmesugustes projektides Leedus ja välismaal. Lisaks kontsertidel esinemisele juhendavad ansambli Kadujo liikmed meelsasti õpitubasid, mille käigus saavad huvilised tutvust teha Leedu rahvatantsude tantsimisega ja õppida laulma mõnda sutartinės’t.
Tantsutoa viib läbi ansambel Kadujo koosseisus:
Laura Lukenskienė (laul, viiul, kannel, rahvalikud puhkpillid, tantsuõpetus)
Herminija Vokietaitienė (laul, trumm)
Vilma Miliūtė (laul, akordion)
Liuda Stapulionienė (laul)
Aurimas Venckūnas (laul, tantsuõpetus)
Jūratė Kluonė (laul)

Pilte ansamblist: http://kadujo.wixsite.com/kadujo/galerija
Laule: http://tautosakosvartai.lt/?mark=37 ja http://kadujo.wixsite.com/kadujo/rasai
Rohkem sutartines’te kohta (inglise keeles): http://www.unesco.org/culture/ich/en/RL/sutartines-lithuanian-multipart-songs-00433

 

Osalemine on priipärast.

Korraldaja: Tartu Leedulaste Selts
Koostööpartnerid: Folklooriklubi Maatasa, Tiigi Seltsimaja, Tartu Ülikool, Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts
Toetajad: Leedu Vabariigi Välisministeeriumi programm Global Lithuania, Leedu Vabariigi Suursaatkod Eestis

Lisateave: Reda Šmitaitė (tel +372 5829 5300)
Link Leedu päevade programmile: http://www.maailmakeeled.ut.ee/et/osakonnad/leedu-paevad-lietuvos-dienos-lithuanian-days

***
Ansambel Kadujo aasal sutartinės’t laulmas päikeseloojangul.
Foto: Toma Bandza