TARTU TANTSUKLUBI: ELLERLASED

30. november 2016
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: ELLERLASED

Tartu tantsuklubis on seekord kohalolijaid tantsitamas tragid Heino Elleri nim. Tartu muusikakooli erinevate osakondade õpilased, kelle südameis on olemas koht rahvamuusika jaoks ning kellest enamik on korduvalt panustanud oma aega ja oskusi Tartu tantsuklubi olemasolusse. Tantsuklubilisi tantsitavad: Joshua James Viinalass (tamburiin, cajon), Julius Koppel (akordion), Karl Kobin (viiul), Kert Krüsban (eesti lõõtspill), Kärt Tambet (viiul), Rauno Koorts (eesti lõõtspill), Regina Mänd (viiul) ja Saimi Ester Kortelainen (viiul).

Tartu tantsuklubis kõlab õhtu jooksul 19. sajandi teise poole ja 20. sajandi alguse külapidude tantsumuusika nii Eestist kui ka laiast ilmast. Tartu tantsuklubis tantsitakse palju rahvatantse Eestist ja võõrsilt. Kel on huvi ja soovi, saab tähelepanelikult kohapeal tantse õppida või ka õppimata jätta.

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima, laulma kui ka musitseerima. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Järgmised Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2016/2017 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):

28. detsembril Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid;
25. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
22. veebruaril Tartu tantsuklubi: Lõuna-Eesti tantsud;
29. märtsil Tartu tantsuklubi: Soolo;
26. aprillil Tartu tantsuklubi: Hiiu kandled;
31. mail Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: +372 5560 2102, 

***
Palju mitmesuguseid pille, mille järgi on hea tantsida Tartu tantsuklubis.
Foto: Kristi Kool