TARTU TANTSUKLUBI: AKORDIONID

6. mai 2015
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: AKORDIONID

Pärast 5-aastast pausi on Tiigi seltsimaja lava taas akordionistide päralt, kes on varemgi Tartu tantsuklubis oma pillimänguga tantsijaid rõõmustanud ja neil kõigil on oma südames väike, kuid kindel koht rahvamuusika jaoks. Tantsuks mängivad Pärnu akordioniklubi ridades tegutsevad Erik Nisu, Julius Koppel ja Raido Koppel. Lisaks pärnakatele musitseerivad tantsuklubis akordionistid Andres Murumets Tartust, Kulno Malva Viljandist ja Maimu Jõgeda Tallinnast.

Pärnu akordioniklubi on oma põhimõtteks võtnud jätkata aastakümnete pikkust akordionimängu traditsiooni, mis põhineb lugude pärimuslikul õppimisel. Nende akordionistide kandvaks ideeks on kasutada akordioni kui täiuslikku instrumenti, kus on esindatud meloodia- ja saatepill. Lugude valikul osalevad kõik Pärnu akordioniklubi liikmed. Pärnakate repertuaar on väga lai, kuid enamjaolt mängitakse lugusid Skandinaaviast ja Saksamaalt, esindatud on ka Lõuna-Euroopa ja Ladina-Ameerika stiil. Pärnu akordioniklubi aktiiv püüab jätkuvalt kaasata oma orkestrisse uusi mängijaid, kelle koosmäng sujub hästi ja paneb õhu meeldivalt võnkuma.

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse köitvat akordionimängu kuulama ja tantsimist nautima. Vahepeal saavad teisedki kohalolevad rahvamuusikud tantsijaid rõõmustada oma pillimänguga. Tantsuklubis kõlab õhtu jooksul küla- ja linnapidude tantsumuusika 20. sajandi algusest. Tantsulood on pärit nii Eestist kui ka laiast ilmast.

Tantsuklubi on koht, kuhu on sobilik tulla koos perega ja sõpradega lustima. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi hooaeg 2014/2015 lõppeb 20. mail kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu) teemaõhtuga “Sõpradega suveootuses”.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.
Lisateave: tel +372 5560 2102, e-post

Pärnu akordioniklubi aktiivsed muusikud  (vasakult) Julius Koppel, Raido Koppel ja Erik Nisu panevad oma koosmänguga ümbritseva õhu võnkuma ning samaaegselt kuulajate südamed rõõmsalt põksuma.

Tartu tantsuklubi_akordionid_06.05.15.jpg
Foto on Pärnu akordioniklubi arhiivist.