XII TARTUMAA TRALLAMI KEVADPIDU

30. märts 2019
Kell 14 Korp! Rotalias (Tähe tn 3)

XII TARTUMAA TRALLAMI KEVADPIDU

Tänavuse rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica raames toimuvad kevadkuudel üleeestilised eelpeod.

Tänavuse rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica raames toimuvad kevadkuudel  üleeestilised eelpeod. Tartumaa trallami kevadpidu on üks eelpidudest, kus osalevad Tartu  linnas ja maakonna valdades tegutsevad folkloorirühmad ja pärimusringid, pillimehed, tantsijad, lauljad, jutuvestjad.

Tänavuse folkloorifestivali keskmes on paikkondlikud eripärad, kohalikud keeled ja murrakud. Tartumaa trallami kevadpeol saab osa nii Tartumaa erinevate kihelkondade rahvapärimusest kui ka ingerisoomlaste, maride, romade, valgevenelaste, venelaste jt rahvaste pärimuskultuurist.

Kell 14 on peohoos laste- ja noorterühmad Jauramid, Kaval käsi, Kullakõsõ, Maatasa, Päevakene, Taaderandi tähesõel ja Tähelinnud.
Esimese osa lõpus on kõik koos MÄNGUHOOS Maatasa noortega.

Kell 16 on peohoos rahvaste folkloorirühmad Kolkja Bõlitsa, Maljarka, Mari kumõl, Röntyskä, Serebrjannõi rodnik ja Spadki.
Teise osa lõpus on kõik koos TANTSUHOOS rahvamuusikute Esta ja Üllega.

Kell 17.30 on peohoos eesti pärimuse viljelejad , Folkduo Kool & Ruusmann, Ilolang, Sinimaniseele, Veskiratas ja Väike Hellero.
Kolmanda osa lõpus on kõik SIMMANIL KOOS Väägvere külakapelliga.

Sissepääs on prii ja avatud on kohvik.