TARTU TANTSUKLUBI: SÕPRADEGA AASTAVAHETUSE OOTUSES

27. detsember 2017
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: SÕPRADEGA AASTAVAHETUSE OOTUSES

Käesoleva aasta viimasesse Tartu tantsuklubisse tullakse suisa sõpruskonniti: Tiigi seltsimajas saavad kokku mitmesugused muusikud põhja-lõuna suunast Tallinnast Karksi-Nuiani ja ida-lääne joonelt Jõgevalt Kihnuni.

Tartu tantsuklubi: Sõpradega aastavahetuse ootuses
27. detsembril 2017 algusega kell 20.00
Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu)

Käesoleva aasta viimases Tartu tantsuklubis on teemaõhtuks “Sõpradega aastavahetuse ootuses”. Tiigi seltsimajas saavad kokku mitmesugused muusikud põhja-lõuna suunast Tallinnast Karksi-Nuiani ja ida-lääne joonelt Jõgevalt Kihnuni, kes tulevad suisa sõpruskonniti kohale. Tartu tantsuklubisse on tulemas sellised muusikud ja tantsijad, kel on mahti jõuluaegne rutt tundideks unustada ja nautida üheskoos olemist. Pearõhk on seekord koosmusitseerimisel. Tartu tantsuklubisse on lubanud tulla tähelepanuväärne hulk lõõtspillimängijaid koos Tallinna lõõtsaklubi esindusega, ansambel Ehatäht Jõgevalt, Tartu parmupilliaktiivi esindus, Kaisa Kuslapuu koos õpilasta muusikakoolist Helivõlu ning hulk teisigi Tartus tegutsevaid muusikuid.

Tantsuklubilisi tantsitavad järgmised noored ja nooremapoolsed muusikud: Ain Lindvest (eesti lõõtspill), Andres Siiman (parmupillid, kitarr, tinavile), Artur Aunap (akordion), Joonas Taniloo (torupill), Juhan Uppin (eesti lõõtspill), Kadri Saare (karmoška), Kaisa Kuslapuu (karmoška), Karl Kobin (viiul), Karl Laanekask (bandžo), Kert Krüsban (eesti lõõtspill), Marta-Helene Hansing (viiul), Mart Kirotar (eesti lõõtspill), Peeter Nahko (eesti lõõtspill), Priit Lilleleht (parmupillid), Rasmus Kadaja (eesti lõõtspill), Raul Roosiväli (eesti lõõtspill), Reet Laos (eesti lõõtspill), Romet Allingu (akordion, kontrabass), Stina Heinola (akordion), Tiit Animägi (eesti lõõtspill), Ülle Kool (eesti lõõtspill) ja Ülo Saaremõts (karmoška).

Õhtu jooksul saavad teisedki kohalolevad muusikud tantsijaid rõõmustada oma pillimänguga ja nautida koosmusitseerimist. Tartu tantsuklubis tantsitakse rahvatantse, mida tavatseti tantsida külapidudel 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses nii Eestis kui ka mujal Euroopas. Paljud tantsud on tuttavad ja tantsijate poolt armastatud või jätkuvalt pelgalt tuttavlikud. Kel on huvi ja soovi, saab kohapeal tantse õppida tähelepanelikult tantsuõpetajaid kuulates ja teisi tantsijaid jäljendades.

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima, laulma kui ka musitseerima. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumisajad hooajal 2017/2018 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
27. detsembril Tartu tantsuklubi: Sõpradega aastavahetuse ootuses;
31. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
28. veebruaril Tartu tantsuklubi: Viiulid;
28. märtsil Tartu tantsuklubi: Tulused tantsitavad;
25. aprillil Tartu tantsuklubi: Akordionid;
30. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: +372 5560 2102,
***
Hetk Tartu tantsuklubis teemaõhtul “Eesti lõõtspillid” 28. detsembril 2016. aastal.
Foto: Ruti Kirikmäe