TARTU TANTSUKLUBI: SÕPRADEGA SUVEOOTUSES

30. mai 2018
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: SÕPRADEGA SUVEOOTUSES

Tartu tantsuklubi hooaja 2017/2018 lõpetamise puhul on valitud teemaõhtuks „Sõpradega suveootuses”, kuna Tiigi seltsimaja lava on siis suisa tundide kaupa nende rahvamuusikute päralt, kes peavad Tartu tantsuklubi olemasolu enda jaoks väga oluliseks.

Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses
30. mail 2018 kell 20.00–24.00
Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu)

Tartu tantsuklubi hooaja 2017/2018 lõpetamise puhul on valitud teemaõhtuks “Sõpradega suveootuses”, sest Tiigi seltsimaja lava on tundide kaupa nende tantsuklubiliste päralt, kes on harjunud rohkem või vähem Tartu tantsuklubis oma pillimänguga tantsijaid rõõmustama ja need rahvamuusikud peavad Tartu tantsuklubi olemasolu oluliseks enda jaoks. Sõpradega kohtuvad ja tantsuks mängivad: Ain Lindvest (eesti lõõtspill), Aksel Mängli (viiul), Anne Märdimäe (karmoška), Enrik Visla (viiul, eesti lõõtspill), Hans Mihkel Vares (mandoliin), Helena Kisand (viiul), Henrik Hinrikus (eesti lõõtspill), Juhan Uppin (eesti lõõtspill), Kadri Saare (karmoška), Kaisa Kuslapuu (karmoška), Kataleena Laineste (karmoška), Kert Krüsban (eesti lõõtspill), Laur Tammeorg (karmoška), Mart Kirotar (eesti lõõtspill), Raivo Nurmsalu (eesti lõõtspill), Raul Roosiväli (eesti lõõtspill), Rauno Koorts (eesti lõõtspill), Siim Reedo (kitarr), Tanel Sakrits (mandoliin), Ülle Kool (eesti lõõtspill) ja Ülo Saaremõts (karmoška). Vahepeal saavad teisedki kohalolevad rahvamuusikud tantsijaid rõõmustada oma pillimänguga. Tantsuklubis kõlab õhtu jooksul küla- ja linnapidude tantsumuusika 20. sajandi algusest. Tuttavad ja ikka veel pelgalt tuttavlikud tantsulood on pärit nii Eestist kui ka laiast ilmast.

Tantsuklubi alguses tantsitavad tantsuklubilisi karmoškamängijad. Muusikakooli Helivõlu karmoškaklassi õpilased Anne Märdimäe, Kadri Saare, Kataleena Laineste ja Laur Tammeorg oma õpetaja Kaisa Kuslapuuga teevad ühise ülesastumise. Sellest seltskonnast on Kataleena ja Laur esmakordselt Tartu tantsuklubis tantsuks mängimas.

Tartu tantsuklubi on koht, kuhu on sobilik tulla koos perega ja sõpradega lustima. Mõistlik on enda heaolu tagamiseks kaasa võtta häid tuttavaid, vahetusjalanõud ja miks mitte ka külakosti ühisele teelauale. Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse aktiivselt osalema.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2018/2019 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
26. septembril Tartu tantsuklubi: Paeluvad polkad;
31. oktoobril Tartu tantsuklubi: Nupud ja klahvid;
28. novembril: Tartu tantsuklubi: Seto tantsud;
26. detsembril Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid;
30. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
27. veebruaril Tartu tantsuklubi: Duode õhtu;
27. märtsil Tartu tantsuklubi: Unustatud vanad tantsud;
24. aprillil Tartu tantsuklubi: Šoti keilitantsud;
29. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: tel +372 5560 2102, e-post