TARTU TANTSUKLUBI: NUPUD JA KLAHVID

31. oktoober 2018
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: NUPUD JA KLAHVID

Tartu tantsuklubis on heaks tavaks saanud koos musitseerimine. Õhtu läbiv teema on „Nupud ja klahvid“, mis tähendab seda, et Tartu tantsuklubisse on kokku kutsutud hulk muusikuid, kelle pillidel on nupud ja klahvid või erinevad klahvid või pelgalt nupud.

Tartu tantsuklubis on heaks tavaks saanud koos musitseerimine. Seekord saab olema taas paras sega-summa tantsuklubi, millega kaasneb palju lustlikku tralli. Õhtu jooksul kõlavad tantsuklubilistele armsaks saanud tantsud Eestist ja võõrsilt, mida tavatseti tantsida 20. sajandi alguses nii külapidudel kui ka linnavurlede mitmesugustel kokkusaamistel. Õhtu läbiv teema on „Nupud ja klahvid“, mis tähendab seda, et Tartu tantsuklubisse on kokku kutsutud hulk muusikuid, kelle pillidel on nupud ja klahvid või erinevad klahvid või pelgalt nupud.

Teiste hulgas musitseerivad ja tantsuklubilisi tantsitavad järgmised muusikud: Ado Kirsi (bariton, kontrabass), Kaisa Kuslapuu (klaver), Kert Krüsban (klaver, eesti lõõtspill), Martin Leamon (1-realine lõõtspill), Piret Aus (akordion, karmoška), Raido Koppel (nuppakordion), Rauno Koorts (akordion, eesti lõõtspill), Sille Ilves (rataslüüra), Urve Voitk (akordion) ja Ülle Kool (eesti lõõtspill).

Vahepeal Sille Ilves ja Martin Leamon õpetavad neile omasel muhedal moel Briti saarestiku rahvaste seas levinud tantse, mis nõuavad Eestis levinud populaarsete paaristantsudega võrreldes suuremat sotsiaalsust, kuid samas need tantsud on oma olemuselt lihtsad ja ei sisalda ülikeerulisi samme. Huvilised saavad õppida mõned tantsud, mida tantsisid inglased, kõmrid, šotlased ja iirlased oma külapidudel 19. sajandil ja 20. sajandi alguses. Sille Ilves ja Martin Leamon moodustavad üheskoos Eesti-Walesi duo Sild, mis on muusikat teinud nii kuulamiseks kui tantsimiseks alates 2001. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalist, mil noored kohtusid. Nad on andnud palju kontserte, nii suurtes kui väikestes kontserdisaalides, ja jaganud muusikat köökide laua taga koos toidu ja jutuga, pubide tagatubades koos joogi ja naeruga, külapidudel ning pulmades, mis on täis tantsu ja tralli. Sille Ilves musitseerib seekord Tartu tantsuklubis rataslüüral ja Martin Leamon mängib 1-realist lõõtspilli. Need pillid kõlavad haruharva tantsusaalides Eestis. Duo Sild Tallinnas Hopneri majas Sabatantsu õpitubade sarjas 1. detsembril 2016. aastal musitseerimas ja õpetamas Walesi tantse. Valik duo Sild muusikat kuulamiseks: https://soundcloud.com/sildmusic.

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima kui ka tantsuks mängima! Soovitame enda heaolu tagamiseks kaasa võtta tantsimiseks mugavad vahetusjalanõud, külakosti ühisele teelauale, häid tuttavaid ja pühendunud rahvatantsusõpru.

Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2018/2019 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
31. oktoobril Tartu tantsuklubi: Nupud ja klahvid;
28. novembril Tartu tantsuklubi: Seto tantsud;
26. detsembril Tartu tantsuklubi: Eesti lõõtspillid;
30. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
27. veebruaril Tartu tantsuklubi: Duode õhtu;
27. märtsil Tartu tantsuklubi: Unustatud vanad tantsud;
24. aprillil Tartu tantsuklubi: Šoti keilitantsud;
29. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad: SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: +372 5560 2102, ">