TARTU TANTSUKLUBI: MAATASA TANTSITAB

28. märts 2018
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: MAATASA TANTSITAB

Õhtu vältel tantsitakse 20. sajandi alguse linnavurlede seltskonnatantse vaheldumisi 19. sajandi II poole külapidude tantsudega, mida tavatseti tantsida Eestis. Paljud tantsud, mida folklooriklubi Maatasa õpetab seekord tantsuklubilistele, on kasutusel seniajani mitmesugustel pidudel ja noored tutvustavad lisaks selliseid tantse, mis on pikkadeks aastakümneteks unustusehõlma vajunud. Põnevaid tantse pole põhjust põlata. Õppimislusti ja värskendavat vaheldust peaks seekordki jaguma nii tantsijatele kui ka muusikutele. Tantsuklubi jooksul saavad teisedki kohalolevad muusikud tantsijaid rõõmustada oma pillimänguga ja nautida koosmusitseerimist.

Tartu folkooriklubi Maatasa ühendab noored vanuses 14–28. Klubi tegeleb peamiselt Lõuna-Eesti folkloori uurimisega, vahendades pärimust võimalikult ehedalt ning mitmekülgselt – pillilood, laulud, tantsud, rahvajutud, rahvariided. Laulud ja pillilood on valdavalt arhiivilindistuste järgi õpitud, vanad tantsud on ära õpitud heade tantsujuhtide (Kadri Lepasson, Sille Kapper, Anneli Villenthal) õpetuste järgi, aga ka iseseisvalt erinevatest väljaannetest. Tartu tantsuklubis tutvustab Maatasa 19. ja 20. sajandi vahetuse paiku Lõuna-Eesti külapidudelt tuntud kontra- ja paaristantse, aga ka linnaruumis populaarseks saanud seltskonnatantse: minjoon, padekaater, padipadinöör jt.
Nende särtsakate noortega tutvumiseks lühikene videoklipp Maatasa viimaste aastate tegemistest:

Maatasa esinemine II Tartu noorte folkloorifestivali peakontserdil 11. novembril 2017. aastal:

Soovitame enda heaolu tagamiseks kaasa võtta tantsimiseks mugavad vahetusjalanõud, külakosti ühisele teelauale, häid tuttavaid ja pühendunud rahvatantsusõpru. Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse lustima – nii tantsima kui ka tantsuks mängima!

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2017/2018 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
28. märtsil Tartu tantsuklubi: Maatasa tantsitab;
25. aprillil Tartu tantsuklubi: Akordionid;
30. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.

Lisateave: tel +372 5560 2102, e-post või tel +372 5624 7653, e-post
***
Folklooriklubi Maatasa avatud talude päeval Jaago käsitöötalus 23. juulil 2017. aastal.
Foto: Folklooriklubi Maatasa arhiiv