TARTU TANTSUKLUBI: TANTSUKS LAULMINE

30. jaanuar 2019
Kell 20 Tiigi Seltsimajas

TARTU TANTSUKLUBI: TANTSUKS LAULMINE

30. jaanuari õhtul algusega kell 20.00 toimub Tiigi seltsimajas (Tiigi 11) tantsijate poolt palutud ja lauljatele mokkamööda Tartu tantsuklubi teemaõhtu “Tantsuks laulmine”.

 

Seekord lasevad Tartu tantsuklubis valju ja vajadusel ka maheda meestelaulu valla Jaan Sarv ja arhailise meestelaulu ansambel Lüü-Türr, kes on lahkelt lubanud südaööni kohalolijaid tantsitada. Jaan Sarv tuletab õhtu jooksul tantsuklubilistele meelde laulu- ja ringmängude mängimise toreduse ja vajalikkuse koosviibimistel, mis on oma loomult peamiselt üheskoos lustimiseks. Tantsuklubi vältel kõlavad tantsuklubilistele armsaks saanud või jätkuvalt pelgalt tuttavlikud tantsud Eestist, mida tavatseti tantsida 20. sajandi alguses külapidudel ja linnavurlede mitmesugustel kokkusaamistel. Pärast südaööd toimub tavapärane koosmusitseerimine nii pikalt kui on soovi pilli mängida ja tantsida.Jaan Sarv on taaskord tulemuslikult ja põhjusega kutsutud Tartu tantsuklubisse kohalolijaid tantsitama. Sedapuhku on ta osalemas lauljana. Jaan Sarve repertuaar on saanud aastate jooksul olulist lisa Harju Meeste ja Lauri Õunapuuga koos lauldes, kuid oma vanemate käest kuuldud rahvalaule on Jaanile meelde jäänud juba lapsepõlvest. Tantsuks mängimise huvi tõttu on erilist tähelepanu saanud just tantsu saateks sobivad laulud.

Lüü-Türr on Arukülas 2012. aasta juunis asutatud arhailise meestelaulu ansambel. Ansambli laululaegas on põhjatu ja mitmekesine ning nende meeste repertuaaris olevatest lauludest on pidevas kasutuses sadade kaupa laule. Laulurõõm on see, mis sunnib neid mehi õhtuti kodust välja tulema ja koos laulma. Vanade laulude laulmisest saadav emotsioon on võimas ning oma suurt laulurõõmu on ikka ja jälle tore teistega jagada. Suur rõõm on võõrustada neid mehi Tartu tantsuklubis. Tartu tantsuklubisse tulevad Lüü-Türri ridades tantsuks laulma: Alari Kruusvall, Andrus Rähni, Erik Sikk, Guido Liiskmann, Jaan Palu, Jako Reinaste, Kalmer Kaasiku, Olev Rähni, Tiit Reeder ja Tiit Saare.

Kõik rahvamuusikasõbrad on teretulnud Tartu tantsuklubisse nii laulma, tantsima kui ka pelgalt lustima! Soovitame enda heaolu tagamiseks kaasa võtta tantsimiseks mugavad vahetusjalanõud, külakosti ühisele teelauale, häid tuttavaid ja pühendunud rahvatantsusõpru.

Tartu tantsuklubi toimumisajad ja teemad hooajal 2018/2019 kell 20.00–24.00 Tiigi seltsimajas (Tiigi 11, Tartu):
30. jaanuaril Tartu tantsuklubi: Tantsuks laulmine;
27. veebruaril Tartu tantsuklubi: Duode õhtu;
27. märtsil Tartu tantsuklubi: Unustatud vanad tantsud;
24. aprillil Tartu tantsuklubi: Šoti keilitantsud;
29. mail Tartu tantsuklubi: Sõpradega suveootuses.

Pilet 2 eurot; osalemine on tasuta pillimängijatele, lastele ja rahvarõivastes külastajatele.

Tartu tantsuklubi toimumist toetavad: SA Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.
Lisateave: +372 5560 2102, ">