TARTU HANSAPÄEVAD 2020

18. juuli 2020–19. juuli 2020
18.–19. juulil Raekoja platsil, Emajõe vasakul kaldal, Küüni tänaval, Uueturu ja Kaubahoovi (kesklinna) parkides

TARTU HANSAPÄEVAD 2020

TARTUS 2020. AASTA SUVEL HANSAPÄEVI EI TOIMU.
Hansalaada toimumine suvises Tartu on traditsioon, mida osatakse oodata. Kenasti ajaloolises linnasüdames ning linna kauni sümboli – Emajõe – kallastel seavad linnapidustused end saabuval suvel sisse juuli kolmandal nädalavahetusel. Tartu Hansapäevad 2020 toimuvad 18. ja 19. juulil.

Tartu Hansapäevade ajal saavad igas vanuses külastajad osa kirevast laadamelust ja kultuuriprogrammist Vabaduse puiesteel ning mujal südalinnas. Hansapäevad kutsuvad Tartu kesklinna laadaoste tegema, kohalikust toorainest valmistatud kõhutäit nautima, spontaanseid ja natuke vähem spontaanseid etteasteid vaatama, mitmel moel meelt lahutama ja nii suurte kui väikeste sõpradega lõbusalt aega veetma.
Kohe pärast esmakordset toimumist eelmise aasta suvel sai kokku lepitud, et retrosõidukite väljanäitus ja rongkäik Tartusse naasevad ning et ettevõtmine kasvab veelgi suuremaks. Erinevatest riikide vanasõidukite pühendunud ning jutukad omanikud võtavad seekord tutvumiseks kaasa ka vanaaegsed sõjaväesõidukid. Hansa Retrosõidu vanasõidukeid saab Tartu Hansapäevade raames taas imetleda Vabaduse puiesteel.

Lisaks muudetakse 18. ja 19. juulil osake Kaarsillast jõekohvikuks, kus kõik kohad on ainult kõige parema vaatega – otse Emajõele. Jõelinna vääriliselt sõidutavad teid nendel kahel päeval Emajõel ka taas mitmed tuntud „tartlased“ – suuremad ja väiksemad jõe- ning viikingilaevad.

Tartu Hansapäevadele tasub muidugi alati tulla kogu perega! Lasteala tegevused koondatakse Emajõe äärde rohealale Shaté tantsukooli (Atlantise) maja kõrval. Lastelava tihe programm, näomaalingute tegijad, Ranna Rantšo miniloomaaed ning igasugused muud meelelahutajad aitavad ka pisematel laadakülalistel kaks suvepäeva meeleolukalt õhtusse saata.

 

Loomulikult tuksleb aga linnasüdames ka mitusadat kauplejat koondav hansalaat. Eesti ja naaberriikide kaupmehed ootavad teid kahel suvepäeval ammuotsitud tarvilikku, aga kindlasti ka maitsvat laadakaupa ostma Tartu Raekoja platsile, Emajõe vasakule kaldale, Küüni tänavale ning Uueturu ja Kaubahoovi (kesklinna) parkidesse.

Hansalaat on laupäeval, 18. juulil avatud ajavahemikus 10.00–20.00 ja pühapäeval, 19. juulil ajavahemikus 10.00–16.00.


Head kaupmehed!

Kõige värskema teile mõeldud info leiate alati Tartu Hansapäevade Facebooki kontolt ja sellel lehelt: https://www.hansapaevad.ee/kauplejale/