TULEKUKE JÄÄSKULPTUURI AVAMINE

28. jaanuar 2017
Kell 17 Tartu raekoja platsil

TULEKUKE JÄÄSKULPTUURI AVAMINE

Idamaades 28. jaanuaril algava punase tulekuke ning Eestis alanud laste- ja noorteaasta tähistamiseks paigaldatakse Tartu raekoja platsile teadmishimuliste lemmiklinnust aabitsakukest inspiratsiooni saanud jääskulptuur. Põvvat Kama skulptuuri avamisel 28. jaanuaril kell 17 näeb mõõkade tantsu, saab kaasa teha meelekeskendusharjutust ning aktiviseerida uue aasta soove.

Kukeaasta alguse tähistamiseks esinevad jääskulptuuri avamise tseremoonial taiji-mõõga ja eluväeharjutustega Tartu Budoklubi, Raho Langsepa taiji-grupi ja GRTC Eesti michuan-taiji harrastajad. Ülimat keskendumist nõudvatele ja arendavatele ning seetõttu tänapäevani au sees olevatele relvaharjutustele jagab taustakommentaare Rinaldo Bachmann. Harrastajad kaasavad publikut meelekeskendusharjutuseks, mis peaks aitama osalejatel ekstsentrilise tulekuke aastal kõikidesse toimuvatesse muudatustesse filosoofiliselt suhtuda.

Tavapäraselt seostatakse uue aasta algust ka halva ja segava ärasaatmise, lõppenud aasta tänamise ning uuele soovide esitamisega. Skulptuuri avamine pakub selleks otse raeplatsil toreda võimaluse, sest kikka  lähedusse paigaldatakse tseremoonia ajaks jääst soovide karikas, milles paberile kirjutatud head soovid tuhaks põletatakse – see kõik aitab nende täitumisele kaasa.

Lisaks aabitsakukele on 28. jaanuaril raekoja platsil kohal veel teinegi teadmishimuliste suur lemmik – kaks katset viib läbi Tartu oma Hull Teadlane. Hull Teadlane lisab tseremooniale idamaades uue aasta saabumise tähistamisel nii olulised suitsu, tossu ja paugu, mis tähendab, et tänu tema toimetamisele on Tartu linn 2017. aastal ka müütiliste koletiste eest kaitstud.

Kuju teostas Jääskulptuuride Stuudio.