Pressiteated

TARTU TERVITAB SEA-AASTA SAABUMIST UUE JÄÄSKULPTUURI JA TRUMMISHOW`GA

Pressiteade 04.02.2019

Tartu tervitab sea-aasta saabumist Tartu Raekoja platsil 5. veebruaril kell 19. Raeplatsile paigaldatakse Tiiu Kirsipuu jääskulptuur, nautida saab Jaapani taiko-trummide show`d. Esinevad Reigo Ahven, Heleriin Uib ja Eesti Draakoni- ja Lõvitantsijad, ühe oma esimestest linnakirjanikutervitustest edastab Vahur Afanasjev.

TARTU SÜÜTAB JÕULUTULED EESTI SUURIMA ÜHISE JÕULUTERVITUSEGA

Pressiteade 29.11.2018

Tartus algab jõuluaeg raekoja platsil sündiva jõulutervituse ja -lehvitusega, kui 2. detsembril kell 17 algava tseremoonia käigus süüdatakse esimene advendiküünal ja linna jõulutuled. Esimese küünla süütamise ajaks on linnasüdamesse taas kerkinud klaaspaviljonidest külake ehk kohtumispaik, mis tartlasi ja külalisi 10. jaanuarini õue pühadeaega veetma ootab.

TOITLUSTAMISE JA TOIDUKAUPADEGA KAUPLEMISE TINGIMUSED LINNAFESTIVAL JÕULULINN TARTU 2018 RAAMES TARTU RAEKOJA PLATSIL

Pressiteade 01.10.2018

Tartu linn annab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna allasutuse Tiigi Seltsimaja (edaspidi Korraldaja) kaudu kaubandustegevuse läbiviimiseks rendile müügi- ja kaubanduspinna perioodiks 02.12.2018–09.01.2019. Kaubanduspind antakse rendile linnafestival Jõululinn Tartu 2018 raames Tartu raekoja platsile paigaldatava kujunduslahenduse Valgusküla II (edaspidi Valgusküla) alas aadressil Tartu, Raekoja plats.

TARTUFFI AVAB ERILINE EESTI FILMI JA EESTI KOORIMUUSIKA KOHTUMINE

Pressiteade 07.08.2018

PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff avamine tuleb tänavu eriline – 13. augusti hilisõhtul kohtuvad Tartu raeplatsil seninägemata viisil eesti filmid ja koorimuusika. Lavale astub korraga ligemale 400 Tartumaa lauljat, kes esitavad tuntud kodumaiseid kooripalu, taustaks meie filmidest pärit maastikud. Tavatu filmikontsert kannab pealkirja „Põhjavaim. Eesti filmi maastikud“.

TARTU OOTAB NÄDALAVAHETUSEL TOIDU- JA VEINIFESTIVALILE

Pressiteade 01.08.2018

Tartu ootab nädalavahetusel toidu- ja veinifestivalile

3. augustil algav kolmepäevane Tartu toidu- ja veinifestival üllatab mitmete uuendustega. Festivali avab kahepäevane veiniala, gurmeeõhtusöök restoranis Polpo ja Emajõe promenaadi vaba lava programm ning lõpetab pühapäeval toimuv Tammelinna kodukohvikute päev. Sel aastal lisandub programmi ka rohkelt uuendusi: veiniala on avatud kahel päeval, restoranides Polpo ja Antonius toimuvad gurmeeõhtusöögid,  avatud on Emajõe promenaad koos Vaba lava programmiga ja kaasa lööb ka turuhoone oma esitlusköögiga.

TARTU LINNA PÄEV PANEB SENITUNDMATUSSE OLUKORDA KOLM EESTI SÕNATEATRIT

Pressiteade 12.06.2018

Ooperisümbioos – kolmandat suve toimuv ooperi- ja klassikalise muusika minifestival – toob Tartu linna päeval ooperit lavastama kolm teatrit, kus tavaliselt ooperid ei esietendu. 29. juunil katsuvad enda jaoks uudse žanriga jõudu lavastajad Uku Uusberg, Ott Aardam ja Lennart Peep. Festivali ligi 40 tasuta ettevõtmise seas on üritusi galakontserdist Tartu autorite raamatulaadani.

Lehed