PÜHAPÄEVAL SÜÜDATAKSE TARTU RAEKOJA PLATSIL TEINE ADVENDIKÜÜNAL

Tartu Linnavalitsus pressiteade 03.12.2021

Tartus jätkub jõuluaeg teise advendiküünla süütamisega pühapäeval, 5. detsembril.

Kell 17 algavale tseremooniale eelneb hommikune uisutund, lõunane kohtumine lastekirjanik Anti Saarega ning pärastlõunaks südalinna kolinud Utoopia raamatupoega.

Advendiküünla süütavad saabuval pühapäeval abilinnapea Gea Kangilaski ja Tartu praostkonna praost, Tartu Peetri kiriku õpetaja Ants Tooming. Lühikese tseremoonia lavastaja on Liina Keevallik. Raeplatsil aset leidva kohtumise muusikalise kujunduse autor on helilooja Tõnis Leemets, kes jagab tseremoonia raames väikesi ülesandeid ka Raekoja kellatorni kelladele. Tseremoonia muusikaline etteaste on Tanel Aavakivilt.

Advendiküünla süütamise raames oodatakse ja kogutakse tartlastelt vastuseid küsimustele mis on tore, mis teeb tuju heaks ja mis toob rõõmu. Oma mõtted võib kodus paberitükile kirja panna ja raeplatsile kaasa võtta. Vastuseid saab tseremoonia tarvis hommikust peale üles kirjutada ka Valgusküla multifilmi- ja jäätisepaviljonis.

Advendiküünla süütamisele eelneb kell 11 algav uisutund ja kell 12.15 kohtumine lastekirjaniku Anti Saarega. Ajavahemikus 15–18 pakub lugemiselamusi ja jõulukingiideid meisterdamispaviljoni kolinud raamatupood Utoopia.

Ühiselt süüdatakse raeplatsil ka kolmas ja neljas avendiküünal. Ülejäänud Valguskülas ja uisuväljakul toimuvate üritustega saab tutvuda Jõululinn Tartu programmi lehel.

Lisateave:
Maris Peebo
Jõululinn Tartu 2021/2022
Tiigi seltsimaja
+372 506 8770

Rutt Ernits-Sups
Avalike suhete osakonna kommunikatsioonispetsialist
Tartu Linnavalitsus
+372 736 1123 |+ 372 5554 0731 | Skype: rutt.ernits

Teine advent Tartus 2021

Pressiteated