ADVENDINÄDALAVAHETUS TOOB RAEKOJA PLATSILE 80 RAHVATANTSURÜHMA JA KOLMANDA KÜÜNLA SÜÜTAMISE

Tartu Linnavalitsuse pressiteade 10.12.2021

Laupäeval, 11. detsembril kell 13 näeb Tartu Raekoja platsil tantsimas ligi 80 tantsurühma, keda saadavad elava muusikaga Tiit Kikas, Cätlin Mägi ja Allan Jakobi. Pühapäeval kell 17 süüdatakse lühikesel tseremoonial kolmas advendiküünal.

Tartus on toredaks tavaks, et detsembrikuu teisel laupäeval kohtuvad südalinnas sajad rahvatantsijad. Raekoja platsi munakividel saavad kokku pärimus, rõõmsad inimesed, punased põsed ning elav muusika. Tänavuse talvise tantsupäeva repertuaari pani kokku Tartu tantsujuht Ulvi Nigol. Saateansambli kutsus kokku Tiit Kikas, koos temaga musitseerivad Valgusküla multifilmipaviljonis Cätlin Mägi ja Allan Jakobi.

Ühine tantsimine jätkub simmaniga Püssirohukeldris, kus kell 14.30 alustavad mängimist „Tuulelõõtsutajad“ eesotsas Juhan Uppiniga. Sissepääs on tasuta, aga soovitame broneerida laua.

Advendiaeg Tartus jätkub kolmanda advendiküünla süütamisega pühapäeval, 12. detsembril. Küünla süütavad abilinnapea Priit Humal ja Tartu Pauluse kiriku õpetaja Kristjan Luhamets, muusikaline etteaste on Jaan Pehkilt. Tseremoonia lavastaja on Liina Keevallik. Raeplatsil aset leidva kohtumise muusikalise kujunduse autor on helilooja Tõnis Leemets, kes jagab lühikese tseremoonia raames väikesi ülesandeid ka Raekoja kellatorni kelladele.

Advendiküünla süütamise raames oodatakse ja kogutakse tartlastelt vastuseid küsimustele mis on tore, mis teeb tuju heaks ja mis toob rõõmu. Oma mõtted võib kodus paberitükile kirja panna ja raeplatsile kaasa võtta. Vastuseid saab tseremoonia tarvis hommikust peale üles kirjutada ka Valgusküla multifilmi- ja jäätisepaviljonis.

Küünla süütamisele eelneb kell 11 algav uisutund ja Valguskülas kell 12.15 kohtumine lastekirjaniku Triinu Laanega. Ajavahemikus 15–18 pakub lugemiselamusi ja jõulukingiideid meisterdamispaviljoni kolinud raamatupood Utoopia.

Valguskülas ja uisuväljakul toimuvate üritustega saab tutvuda Jõululinn Tartu kodulehel.

Lisateave:
Maris Peebo
Jõululinn Tartu 2021/2022
Tiigi seltsimaja
+372 506 8770

Foto: Uku Peterson

Rutt Ernits-Sups
Avalike suhete osakonna kommunikatsioonispetsialist
Tartu Linnavalitsus
+372 736 1123 |+ 372 5554 0731 | Skype: rutt.ernits

Tartu talvine tantsupäev_Uku Peterson

Pressiteated