TARTU TERVITAB SEA-AASTA SAABUMIST UUE JÄÄSKULPTUURI JA TRUMMISHOW`GA

Pressiteade 04.02.2019

Tartu tervitab sea-aasta saabumist uue jääskulptuuri ja trummishow`ga

Tartu tervitab sea-aasta saabumist Tartu Raekoja platsil 5. veebruaril kell 19. Raeplatsile paigaldatakse Tiiu Kirsipuu jääskulptuur, nautida saab Jaapani taiko-trummide show`d. Esinevad Reigo Ahven, Heleriin Uib ja Eesti Draakoni- ja Lõvitantsijad, ühe oma esimestest linnakirjanikutervitustest edastab Vahur Afanasjev.

Idamaade uue aasta saabumise tseremoonial tervitab Tartu uus linnakirjanik Vahur Afanasjev. Jaapani taiko-trummidel esinevad Reigo Ahven ja Heleriin Uib.
Tartu Raekoja platsile selleks hetkeks paigaldatud ka skulptor Tiia Kirsipuu loodud jääst siga.

Möödunud aastat aitavad tänada ning halba ära saata draakoni- ja lõvitants koos madala ilutulestikuga.
5. veebruaril algab idamaade kalendri järgi maa sea aasta. Siga on 12 loomamärgi viimane loom, lõpetades 12-aastase tsükli. Seda nö lõpuaastat tuleks käsitleda ka puhke- ja analüüsiaastana, et liigne pingutus ei rikuks ära koera-aastal ette võetud ümberkorraldustest sündivat kasu.

Toreda kokkusattumusena, kuna kätte on ju jõudnud ka laulupeoaasta, on sea aastal oodata rohkelt pidustusi ja pidulike sündmuste tähistamist. Tulemas on aasta, mis soosib isiklikke suhteid, koosviibimisi lähedaste ja perega, abiellumist. Hiinas peetakse siga kõige õnnelikumaks loomamärgiks ja kõik soovivad olla tema sõbrad.
Lisateave:
Ragnar Kekkonen
Tiigi seltsimaja
Tehniline projektijuht
5802 7279

Kaanefoto

Pressiteated