TARTU SÜÜTAB JÕULUTULED VISUAALKONTSERDIGA

Pressiteade 29.11.2017

Tartus algab jõuluaeg raekoja platsil toimuva visuaalkontserdiga – esimene advendiküünal süüdatakse 3. detsembril kell 17. Selle tseremoonia raames süttivad Tartu südalinna jõulutuled. Esimese advendiküünla süütamise ajaks on raeplatsile kerkinud ka seitsmest klaaspaviljonist külake – kohtumispaik, mis 7. jaanuarini ilma trotsides jõuluaega sobivat meelelahutust pakub.

Tartu süütab jõulutuled visuaalkontserdiga

Tartus algab jõuluaeg raekoja platsil toimuva visuaalkontserdiga – esimene advendiküünal süüdatakse 3. detsembril kell 17.

Selle tseremoonia raames süttivad Tartu südalinna jõulutuled.
Esimese advendiküünla süütamise ajaks on raeplatsile kerkinud ka seitsmest klaaspaviljonist külake – kohtumispaik, mis 7. jaanuarini ilma trotsides jõuluaega sobivat meelelahutust pakub.

Pühapäeval, 3. detsembril kell 17 süütavad advendiküünla ja jõulutuled linnapea Urmas Klaas ja Tartumaa praost, Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming.

Esimese advendi tseremoonia lavastajaks on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias lavastaja õppesuunal õppiv Peep Maasik, kes soovib tuua tartlaste jõuluaja algusesse valgust, soojust ja armastust.
Üles astuvad ansambel Kelly`s Puzzle ja soolotrummar Martin Aulis. Visuaalkontserdi videokunstnik on Carmen Seljamaa, tseremoonia valguskunstnik on Andres Sarv.

Kesklinna kerkivasse valguskülasse paigaldatakse lisaks klaasipaviljonidele kaks puidust karusselli, istumiskohti, jõuluvana Tartu postkast ja elava tule pada. Klaaspaviljonides ja nendevahelises õuealas loetakse lastele muinasjuttu ja müüakse piparkooke. Ühte paviljoni kolib pühadeks tükike Tartu botaanikaaeda, ühes töötab kohvik, ühes korraldavad Tartu Ülikooli muuseumi, AHHAA ja SPARK Makerlabi noored teadlased ja leiutajad töötubasid. Ühes klaasmajas saavad lapsed põhupallidel pikutada ja leiutajaks saamisest unistada. Raekoja platsile tuleb ka kaks sellist majakest, kuhu mahuvadki sisse ainult pisikesed tartlased ja nende sõbrad. Raekoja platsil on soovijaid sõidutamas ponid ja Laane tallide hobused.

Advendiküünlad süüdatakse Tartus kõigil detsembrikuu pühapäevadel. Teine küünal süüdatakse 10. detsembril kell 16 ning sellele eelnevad raeplastil jõuluvanade talimängud.

Kolmas küünal süüdatakse 17.  detsembril kell 16 ning neljas koos jõulurahu kuulutamisega 24. detsembril kell 12.
Lisaks toimub 9. detsembril südalinnas traditsiooniline jõululaat ja 16. detsembril Tartu talvine tantsupäev.

Tartu jõuluaja üritustega saab tutvuda lehel www.joululinntartu.ee.
Jõululinn Tartu 2017 suurtoetajad on Glassolutions Baltiklaas ja Palmako AS.

Lisainfo:
Maris Peebo
Tiigi seltsimaja

506 8770

Katrin Vask
Tiigi seltsimaja

5348 2682

Avaleht


https://www.facebook.com/JoululinnTartu
https://www.instagram.com/joululinntartu

 

1_advendikyynla_syytamine_fb_event

Pressiteated