TARTU OOTAB NÄDALAVAHETUSEL TOIDU- JA VEINIFESTIVALILE

Pressiteade 01.08.2018

Tartu ootab nädalavahetusel toidu- ja veinifestivalile

3. augustil algav kolmepäevane Tartu toidu- ja veinifestival üllatab mitmete uuendustega. Festivali avab kahepäevane veiniala, gurmeeõhtusöök restoranis Polpo ja Emajõe promenaadi vaba lava programm ning lõpetab pühapäeval toimuv Tammelinna kodukohvikute päev. Sel aastal lisandub programmi ka rohkelt uuendusi: veiniala on avatud kahel päeval, restoranides Polpo ja Antonius toimuvad gurmeeõhtusöögid,  avatud on Emajõe promenaad koos Vaba lava programmiga ja kaasa lööb ka turuhoone oma esitlusköögiga.

Reedel ja laupäeval kogunevad Ülikooli 3 ja Küüni 5 vahel asuvas sisehoovis toimuval veinifestivalil Eesti suurimad veinide maaletoojad ning veinisõpradel avaneb võimalus degusteerida erinevaid veine üle maailma, osaleda õpitubades ning õhtutundidel nautida bossanova ja jazzirütme Brasiiliast. Maineka žürii toel valitakse välja ka Tartu linna vein. Veinifestivalile sissepääs maksab 5€/10€, mis tagab veinipokaali, käepaela ning veinide degusteerimiseks vajalikud kupongid.

Laupäeval laiub Küüni tänaval ja kesklinna parkides toiduala, mille fookus on Eesti oma toidul ja toorainel, kus toodangut saab nii kohapeal degusteerida, koju kaasa osta kui ka nautida läbi pop-up restoranide kokkade fantaasia. Laupäeva õhtul avaneb kõigil registreerunutel võimalus nautida maitseelamusi viiekäigulisel gurmeeõhtusöögil restoranis Antonius.

Festivalikülastajad  saavad kaasa lüüa “Tartu maitse 2018” valimisel. Tiitli nimel võistlevad 8 kodumaist suur- ja väiketootjat, kes on festivalialal märgistatud „Tartu maitse 2018“ märgisega. Külastajad saavad konkursil osalevaid tooteid degusteerida kl 12.00-13.30 ja seejärel kl 12-14ni hääletada festivali kodulehel www.maitsevtartu.ee.

Ürituse meeleolukat programmi juhib peakokk Taavi Adamson, muusikalist meelelahutust pakuvad Kruuv, Brassical ja Põhja Konn. Kesklinna pargi lasteala mänguline programm hõlmab nii kokakooli, toidupakendite taaskasutuse töötuba kui ka toredaid ja liikumist täis tegevusi. Sel aastal täiendab festivali juba teist korda ka Kvartali toidutänav „Maitsvaid ampse”, mis pakub huvilistele Eesti toorainel baseeruvaid maitseid maailma eri köökide kontekstis.

Festivali viimasel päeval, 5. augustil avavad külastajatele oma uksed eelmisel aastal ülipopulaarseks osutunud Tammelinna kodukohvikud. Kohvikute leidmiseks ning nende vahel mugavamaks navigeerimiseks leiab festivali kodulehelt ka kaardi.

Tartu toidu- ja veinifestival toimub neljandat aastat.

Rohkem infot www.maitsevtartu.ee

Lisainfo:
Malle Blumenau
Tartu linnavalitsuse ettevõtlusosakonna juhataja

Tel: 501 0239/736 1191
www.maitsevtartu.ee

Kaari Perm
Tartu Linnavalitsus/turundusspetsialist

Tel: 534 75326/7361074
Maitsev Tartu

 

Toidujaveinifestival

Pressiteated