TARTU KOORID OLID EDUKAD TALLINNA RAHVUSVAHELISEL KOORIFESTIVALIL

Tartu Linnavalitsuse pressiteade 24.04.2017

Tallinnas lõppes laupäeval 15. rahvusvaheline koorifestival „Tallinn 2017“, kus olid edukad ka Tartu koorid. Kammerkooride kategooria võitis Tartu ülikooli kammerkoor ja kolmanda koha sai kammerkoor Helü, noortekooride kategoorias sai teise koha Elleri tütarlastekoor ning segakooride kategoorias kolmanda koha Tartu noortekoor.

Festivali grand prix võitis segakoor Maska Lätist (dirigent Jānis Ozols). Segakoor Maska saavutas ka I koha kaasaegse muusika kategoorias ja II koha segakooride ja rahvamuusika kategoorias. Ka Eesti koorid olid väga edukad: tütarlastekoor Ellerhein (dirigent Ingrid Kõrvits) võitis nii naiskooride kui ka folkmuusika kategooria, noortekooride kategooria esikoht läks Tallinna Muusikakeskkooli noortekoorile (dirigent Ingrid Kõrvits) ning kammerkooride kategooria võitis Tartu ülikooli kammerkoor (dirigent Triin Koch). Tartu Ülikooli kammerkoor võistles ka grand prix voorus. Tartu kooridest jõudsid auhinnalisele kohale veel Elleri tütarlastekoor (II koht noortekooride kategoorias), kammerkoor Helü (III koht kammerkooride kategoorias) ja Tartu noortekoor (III koht segakooride kategoorias). Tartust osalesid konkursil ka  neidudekoor Kurekell ja segakoor Rõõmusõõm.

Konkursi žüriis töötasid rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendid Basilio Astulez Duque (Baskimaa/Hispaania), Georg Grün (Saksamaa), Heli Jürgenson (Eesti), Ko Matsushita (Jaapan) ja Tone Bianca Sparre-Dahl (Norra).

Festivalil võistles 31 koori 7 riigist kokku 1200 lauljaga. Lisaks Estonia kontserdisaalis toimunud konkurssidele esinesid koorid festivalikontsertidel Metodisti kirikus, Hopneri majas, Mustpeade majas, Niguliste kirikus ja mitmes Tallinna koolis.

Koorifestivali Tallinn 2017 kunstiline juht oli Tartu Ülikooli kammerkoori ja Tartu Ülikooli Akadeemilise naiskoori dirigent Triin Koch. Täpsemaid tulemusi saab vaadata Eesti Kooriühingu kodulehelt www.kooriyhing.ee.

Lisainfo: Tiigi Seltsimaja koorimuusika peaspetsialist Riho Leppoja, , tel 513 8681.

 

—-

Lilian Lukka
Tartu linnavalitsuse kommunikatsioonijuht
736 1212, 516 4592

Pressiteated