EMAJÕE FESTIVAL TOOB TARTU SÜDALINNA JA KESKLINNA SADAMATESSE KALA-, SPORDI-, PERE- JA PIDUPÄEVA

Pressiteade 02.08.2017

Tartu Linnavalitsus
PRESSITEADE
02.08.2017

Emajõe festival toob Tartu südalinna ja kesklinna sadamatesse kala-, spordi-, pere- ja pidupäeva
17.–20. augustil Tartus toimuval Emajõe festivalil jagub tegevusi neljaks päevaks.

Festivali raames puhastatakse koostöös vabatahtlike sukeldujatega jõge ja tuuakse uudistamiseks kaldale ühe laeva vrakk, näidatakse lodja purjelt kino, kuulata saab 12 kontserti ning toimub viis sportlikku mõõduvõtmist, suurem osas neist jõel. Festivali perepäeval leiab aset ka „Emajõe VESTival”, mille organiseerivad väiksematele veearmastajatele Piip ja Tuut – klounipaar räägib Karlova sadamas ohutust jõekasutusest ja annab kaks etendust. Kõige tihedama programmiga päeval, 19. augustil sõidutavad soovijaid festivali keskuste vahel kolm jõetrammi, päev kulmineerub alati paljusid pealtvaatajaid köitva jõeparaadiga.

Neljapäeval, 17. augustil toimub festivali avamine ning kalapäev. Kalapäeva keskuses Sisevete Saatkonnas saab osaleda kalapüügi õpitubades ning õngitseda koos Tartu linnapeaga.

Reede, 18. august on spordipäev. Toimub rahvusvaheline rammumeeste võistlus, SUP-laua Eesti meistrivõistluste karikaetapp, seitsme silla ujumismatk, sõudjate sprindivõistlused ning meelelahutuslik demonstratsioonvõistlus SUP-laua sõidus.

Festivali perepäeval, 19. augustil tiirutavad lodjakoja, Sisevete Saatkonna, Dorpati kai ning Karlova sadama vahel jõetrammid Pegasus, Alfa ja lodi Jõmmu. Dorpati ja Sadamateatri vahel toimub esmakordselt Emajõe festivali raames jõe põhja ja kallaste koristamine. Sukeldumiskeskus Maremark Tartu koos vabatahtlike sukeldujatega plaanib tuua jõe põhjast välja vanu rehve, prahti ja ühe laeva vraki. Karlova sadamas tegutseb klounide Piip ja Tuut eestvõttel lasteala, sadamas on kohal on ka vetelpäästekoerad ja Päästeamet.

Pühapäeval, 20. augustil toimub Emajõe ääres Kalevipoja ausamba juures Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 26. aastapäeva tähistamine. Esmakordselt toimub Tartus sel päeval ka rahvarõivaste tuulutamine, sest pidulik päev pakub hea võimaluse rahvariided selga panna ja kesklinna parki piknikule tulla.

Emajõe festivali ning rattavõistluse Hawaii Ekspress Gran Fondo Estonia lõpetab ansambli The Tuberkuloited kontsert Sisevete Saatkonnas.

Festivali uuenenud paper art stiilis ja palju meisterdamistööd nõudnud visuaali lõi disainiagentuur Faaz. Uuel tunnusgraafikal on muu hulgas kujutatud üht omapärast ja tänaseks päevaks pea põlist tartlast – Emajõe ääres elutsevat valget albiinoparti. Valge part Effi kolib peagi mõneks ajaks Tartu raekoja platsile, et 17.–20. augustil toimuvast Emajõe peost teada anda ning seda tänu heade mõtete majale teaduskeskusele AHHAA, kus festivali uue maskoti vahtplastist teisik seni elas.

Festivali programm, esinejad ja uudised:
www.emajoefestival.ee/
www.facebook.com/EmajoeFestival
www.instagram.com/emajoefestival

Jõetrammide päevapiletid: www.piletimaailm.com/performances/73550-emajoe-festival-2017?lang=et_EE

Lisainfo:
Katrin Vask

Tiigi seltsimaja
programmijuht-ürituste korraldaja

tel 5348 2682

 

Pressiteated