HOMME OODATAKSE LAPSI JA NOORI LUSTIMA TAADERANDILE

Pressiteade 31.05.2016

Tänavusel merekultuuri aastal toimuval taaderandil lustivad Tartu lapsed ja koolinoored nii nagu see on kombeks olnud rannarahvale või Emajõe ääres elavatele linna ja maainimestele.

1. juunil kell 10 heisatakse Tartu kesklinna pargis XVII Tartu laste ja noorte folklooripäeva Taaralinna taaderant lipp

Tänavusel merekultuuri aastal toimuval taaderandil lustivad Tartu lapsed ja koolinoored nii nagu see on kombeks olnud rannarahvale või Emajõe ääres elavatele linna ja maainimestele.

Veteema ja Vetehaldja eestvedamisel saavad kõik lapsed koos lasteaiakaaslaste ja naabrilaste, pererahva ja sõpradega üheskoos vanavanemate moodi mängida, laulda ja tantsida. Pisikestelt pidulistelt võtavad järje üle koolinoored. Lustitakse ikka koos, vanade ja uute sõpradega, kõigi peoplatsil olijatega!

Noorte jutud ja mängud ja muud lood on samuti merelikud: Majaks ja Sadamamäng, Kalamees ja Laevamäng, Väledad madrused ja Lõbusad konnad, Silgud ritta üks, kaks, kolm! Miks merevesi on soolane? Veemees ja Maamees, Isa Neptunus ja vaalad, jne. Peol tuleb esitusele ka näitemäng “Uhti,uhti, uhkesti!”.

Laulude, tantsude ja mängude eestvedajaks on lasteaedade Krõll, Mõmmik, Rukkilill, Sass ja Tähtvere lapsed koos õpetajatega ning folkloorirühmade Taaderandi tähesõel ja Jauramid noored koos koolikaaslaste ja sõpradega. Pillimänguga astuvad piduliste ette Muusikakooli Helivõlu noored.

Tänavusel Taaralinna taaderandil täitub esimene veerandsada esimesest noorte pärimuspeost. Juba kümmekond aastat osalevad pisiperega pärimuspäeval esimestel taaderantidel osalenud laulu- ja tantsulapsed.

Taaralinna taaderant on noortepärane koguperepäev, mis toimub Tartus alates 1992. aastast ja on vanim järjepidevalt toimuv laste ja noorte pärimuspidu Eestis.

Taaderandi korraldamist toetab Tartu linn, see on kõigile tasuta!
Korraldab Tiigi Seltsimaja.

Info: Tiina Konsen
, 53059698

Pressiteated