REEDEL JA LAUPÄEVAL PEETAKSE TARTU RAHVUSVÄHEMUSTE FESTIVALI

Pressiteade 20.04.2015

24. ja 25. aprillil kogunevad Tiigi Seltsimajja rahvuskultuure viljelevad seltsid ja sõpruskonnad – toimub III Tartu rahvusvähemuste festival, kus tartlastele ja linna külalistele tutvustavad oma kultuurilisi harrastusi ja rahvustoite Tartus elavad kogukonnad. Festivali motoks on “Meie muusika ja tantsud, mõtted, mustrid ja maitsed”.

Festival algab reedel kell 16.30 näituste avamisega.
Kell viis algavas infotunnis tuleb kõneks Tartu linna kultuuriinstitutsioonide ja kultuurisündmuste rahastamine. Tegevuste toetamise võimalusi tutvustavad Tiia Teppan Tartu Linnavalitsusest, Anne Evrecht Tartu Kultuurkapitalist ja Suire Ratasepp Eesti Kultuurkapitalist.
Järgneb ümarlaud, kus arutelule tuleb XXI sajandi rahvuskultuur ja kultuuriline üleilmastumine.
Infotundi ja ümarlauda on oodatud kõik, kes on end määratlenud rahvuslikku kogukonda kuuluvana ja soovivad kaasa rääkida rahvusvähemuste kultuurisündmuste korraldamisel.

Laupäevane rahvapidu algab juba kell 11 ja lõpeb õhtul simmaniga. Tegevustega on hõivatud seltsimaja kõik kolm korrust, sooja ilmaga jätkub tegevusi ka õue. Suures saalis astuvad üles lauljad, pillimehed, sõnaseadjad ja tantsijad. Väikeses saalis saab uudistada nii multifilme kui maad ja rahvast tutvustavaid filme, mängida ja meisterdada. Keldrisaalis pakutakse rahvustoite ja on avatud kohvik.

Festival väliskülalised tulevad Kėdainiaist, Leedust. Kaasa elada ja koos rõõmustada saab ansamblite BARUPĖ, PRIE NEVĖŽIO ja SVAJA ning tantsurühmaga VOLUNGĖ.

Festivali täpsem ajakava on vaadatav – kultuuriaken.tartu.ee.

Festival on tasuta, sularaha peaks kaasas olema rahvustoitude degusteerimiseks ja kohviku külastamiseks.

Festivali korraldab Tiigi Seltsimaja, toetavad Kultuuriministeerium ja Tartu Linnavalitsus.

Info:
Tiina Konsen
Festivali projektijuht
736 1562, 5305 9698

Pressiteated