JÕULUKS KERKIB TARTU RAEPLATSILE VALGUSKÜLA

Pressiteade 22.11.2017

Tartu raekoja platsile kerkib jõuludeks valgusküla ja keerlevad karussellid. Lisaks traditsioonilisele jõululaadale ja talvisele tantsupäevale peetakse sel aastal Tartus ka  jõuluvanade talimängud. Advendiaja pühapäevadel süüdatakse raeplatsil advendiküünlad. Esimene küünal süüdatakse 3. detsembril kell 17, mil süttivad ka Tartu jõulutuled.
Kuusk saabub raekoja platsile 28. novembril.

Jõululinn Tartu 2017 | Valgusküla

Tartu näeb saabuvate pühade ajal kesklinna kerkimas valgusküla – raekoja platsile paigaldatakse seitse erinevas mõõdus ja erineva kasutusotstarbega klaaspaviljoni. Paviljonidest moodustub raeplatsile küla, kus majades olijad saavad üksteisega silmsidet hoida ja vaadata jõulutuledes raekoja platsi.
“Eriti mõnus on seal siis, kui väljas sajab lörtsi. Kui ilm paremat palet näitab, saab nautida paviljonide vahele tekkivat mõnusat õueala koos istepinkide, puust loomakarussellide, peaaegu päris puude ja elava tule pajaga,” kirjeldas Jõululinn Tartu 2017 korraldaja Tiigi seltsimaja direktor Maris Peebo.

Paviljonides loetakse lastele muinasjuttu ja müüakse piparkooke. Ühte paviljoni kolib pühadeks tükike Tartu botaanikaaeda, ühes töötab kohvik, ühes korraldavad Tartu Ülikooli muuseumi, AHHAA ja SPARK Makerlabi noored teadlased ja leiutajad töötubasid. Ühes klaasmajas saavad lapsed põhupallidel pikutada ja leiutajaks saamisest unistada. Raekoja platsile tuleb ka kaks sellist majakest, kuhu mahuvadki sisse ainult pisikesed tartlased ja nende sõbrad.

Paviljonide klaasdetailid on viimaseid päevi tootmises, puitkonstruktsioonid on valmis ja värvimisel. Projektijuhi Ragnar Kekkoneni sõnul ehitatakse sellel nädalal näidispaviljon ühes angaaris juba ka valmis.

Veel on Jõululinn Tartul töös kaks puidust karusselli. Värske värvikihi all ootavad karussellideks saamist Jane Ausi ja Lauri Tamme valmistatud 8 loomakuju: kaks karu, hunt, ilves, kult, metsseapõrsas, jänes ja mäger.

Saabuvate pühade ajal ootab raekoja platsil laste kirju jõuluvana Tartu postkast.

Suurematest jõuluaja ettevõtmistest nimetavad Jõululinn Tartu korraldajad jõuluvanade talimänge ja Tartu talvist tantsupäeva.
Jõuluvanade talimängude lõbus vaatemäng algab 10. detsembril kell 14.30 raekoja platsil. Kümme kiiremat peret saavad end koos jõuluvanadega osalema registreerida: http://joululinntartu.ee/programm/jouluvanade-talimangud/

2019. aasta tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste juhtimisel toimub 16. detsembril kell 13 raekoja platsil Tartu talvine tantsupäev.  Muusikaga kaunistab pidu Indrek Kalda ja ka sellele peole saab veel registreeruda: (Registreerumine suletud)

Jõululinn Tartu 2017 suurtoetajad on Glassolutions Baltiklaas ja Palmako AS.

Valgusküla jääb Tartu raekoja platsile 7. jaanuarini.

Tartu jõuluaja üritustega saab tutvuda lehel www.joululinntartu.ee.

Lisainfo:
Maris Peebo
Tiigi seltsimaja

506 8770

Ragnar Kekkonen
Jõululinn Tartu 2017 projektijuht

5802 7279

www.joululinntartu.ee
www.facebook.com/JoululinnTartu
www.instagram.com/joululinntartu

Jõululinn Tartu 2017 | Valgusküla

Pressiteated