Tiigi seltsimaja juhina alustab tööd Maarja Liba

Tartu Linnavalitsuse pressiteade 05.02.2023

Esmaspäeval, 6. veebruaril alustab Tiigi seltsimaja uue juhina tööd Maarja Liba, kes valiti välja avaliku konkursi käigus eelmise aasta lõpus.

Maarja Liba on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi kommunikatsioonijuhtimises, mille käigus õppis ka Roskilde ülikoolis. Aastatel 2010-2022 töötas ta Vanemuise teatris, viimastel aastatel nii lavastusala produtsendi kui ka lavastusala juhina. Tema vastutusalasse kuulus seitsme osakonna ning enam kui 110 inimese töö koordineerimine. Palju kogemusi on ta saanud ka erinevate produktsioonide loomise ja juhtimisega.

Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Sten Svetljakovi sõnul oli Tiigi seltsimaja direktori ametikohale mitmeid väga häid kandidaate. Otsus Maarja Liba kasuks tehti tema pikaaegse kultuurivaldkonnas töötamise ja erinevate meeskondade juhtimise kogemuse põhjal. “Ta tunneb ennast mugavalt nii inimeste loomingulises kui ka administratiivses juhtimises ja see on tulevase juhi puhul võtmetähtsusega,” lisas Svetljakov.

Maarja Liba enda sõnul pakub uue kultuurivaldkonna nurga tundma õppimine talle elevust. “Tiigi seltsimaja suguse organisatsiooni juhtimine on minu jaoks kindlasti uus kogemus. Ootan põnevusega, mida saan oma Vanemuise kogemusest üle kanda ning mida töö käigus juurde õpin. Kultuurivaldkond on Tartu jaoks väga oluline ja seltsimaja tegevuste rahvani toomine saab kindlasti olema väga rahuldustpakkuv,” ütles Liba.

Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna allasutusena on Tiigi seltsimaja ülesanne Tartu linna esindussündmuste ja rahvakultuuri tegevuste koordineerimine, koorimuusika, rahvatantsu, puhkpillimuusika, folkloori ning rahvamuusika valdkondade tegevuste arendamine ja koordineerimine.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht
Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Maarja Liba - Tiigi Seltsimaja direktor. Foto: Alan Proosa

Pressiteated