JÕULULINN TARTU NAASEB UISUVÄLJAKU, AKVAARIUMITE, LUULEPANGA JA JÄÄTISEPAVILJONIGA

Tartu linnavalitsuse pressiteade 09.11.2020

Teist hooaega järjest rajab Tartu linn Raekoja platsile 1000-ruutmeetrise uisuväljaku, mille ehitustööd algavad sel kolmapäeval. Koos uisuväljakuga kerkib raeplatsile ka traditsiooniline Valgusküla, mis valmib täies mahus esimeseks advendipühapäevaks. Jõulukuusk jõuab kesklinna 16. novembril.

Esmakordselt on Jõululinna ehitustöödel vabatahtlikena abiks NATO liitlaste lahingugrupi 33. soomuspioneeride kompanii ohvitserid. Lisaks tegutsevad ehitusplatsil spetsialistid Soomest, Tartu Kutsehariduskeskuse ja Kaitseväeakadeemia noored ning OÜ Giga Investeeringud ja Ehitustrust AS-i töötajad.

Valguskülasse naasevad kohvi- ja piparkoogimüüjad, saanisõidud ja ponid, klassikaks muutunud põhumaja, (multi)filmipaviljon, tulepajad ja puidust loomakarussellid. Uute paviljonidena lisanduvad Eesti Maaülikooli Limnoloogiakeskusega koostöös rajatav akvaariumimajake, milles elavad kalad Eesti jõgedest ja järvedest, jäätisepaviljon, luulepank ehk automaat, mis väljastab sularaha asemel luuletusi, Tartu Tervishoiukõrgkooli paviljon ning Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi marsikulguri majake. Oma klaaspaviljoni sisustavad teatrikunstnik Laura Pählapuu, kunstnik ja disainer Martin Rästa ning Arhitektuurikooli Tartu haru lapsed.

Valgusküla paviljonid ootavad tartlasi ja linna külalisi pühadeaega veetma 28. novembrist 9. jaanuarini. Uisuväljak “Suudlevate tudengite” purskkaevu ümber jääb sarnaselt esimesele hooajale avatuks veebruari lõpuni.

Programmis on plaanis mitmed üritused, mille toimumine sõltub koroonaviiruse leviku olukorrast ja riiklikest piirangutest.

Jõululinn Tartu suurtoetajatena jätkavad lisaks OÜ Giga Investeeringutele ka sellel aastal Saint Gobain Eesti AS/BU Baltiklaas ja Palmako AS.

Lisateave:
Maris Peebo
Jõululinn Tartu eestvedaja
+372 506 8770
www.joululinntartu.ee

Foto: Mana Kaasik

Rutt Ernits-Sups
Avalike suhete osakonna kommunikatsioonispetsialist
Tartu Linnavalitsus
+372 736 1123 |+ 372 5554 0731 | Skype: rutt.ernits

Jõululinn Tartu_Mana Kaasik1

Pressiteated