ADVENDINÄDALAVAHETUS TOOB TARTUSSE UISUBALLI, KOORIKONTSERDI JA JÕULUVANADE TALIMÄNGUD

Tartu linnavalitsuse pressiteade 17.12.2021

Viimase advendinädalavahetuse Raekoja platsil juhatab reedel sisse uisuball ning laupäeval saab kuulata Tartu Ülikooli kammerkoori vabaõhukontserti. Neljanda advendiküünla süütamise eel peetakse pühapäeval jõuluvanade talimänge.

Esmakordselt toimuva uisuballi peakorraldajateks on jõuluvana Jolle ja jõulumoor Asti. Kostümeeritud külalistel palutakse 17. detsembril kell 18 olla valmis üllatusteks, loteriiks ning väga pidulikuks meeleoluks. Lisateave ning ballikülalise nimekaardi blankett on leitavad Jõululinn Tartu kodulehelt. Balli proovide tõttu on uisuväljak reede õhtul ajavahemikus kell 17–18 suletud.

Laupäeval, 18. detsembril kell 17 algab Valgusküla lühtri all Tartu ülikooli kammerkoori kontsert. Kavas on tuntud jõululaulud, dirigeerib Triin Koch.

Pealtvaatajaid oodatakse Tartu Raekoja platsile 19. detsembril kell 15.30, et maha pidada üks korralik, aga kindlasti mitte kõige tõsisem mõõduvõtmine, sest juba neljandat aastat toimuvad jõuluvanade talimängud. „Tartu linnale ja Eesti Jõuluvanade Seltsile on laste värskes õhus viibimine ja naljategemine tõesti äärmiselt olulised,“ selgitas viimasel advendipühapäeval toimuvate talimängude tausta seltsi asutajaliige jõuluvana Volli. Võistlust kommenteerib legendaarne spordihääl Marko Kaljuveer.

Jõuluvanade rongkäiku ja võistluskohta saabumist tasub koguneda vaatama Küüni tänavale. Mängudele saavad end registreerida veel mõned neljaliikmelised pered: https://joululinntartu.ee/uritused/jouluvanade-talimangud-2021/

Advendiaeg Tartus jätkub talimängude järel viimase advendiküünla süütamisega. Kell 17 süütavad küünla abilinnapea Raimond Tamm ja Tartu Ülikooli-Jaani koguduse õpetaja Triin Lukk, muusikaline etteaste on Karoliina Kreintaalilt.

Advendiküünla süütamise raames oodatakse ja kogutakse tartlastelt vastuseid küsimustele mis on tore, mis teeb tuju heaks ja mis toob rõõmu. Oma mõtted võib kodus paberitükile kirja panna ja raeplatsile kaasa võtta. Vastuseid saab üles kirjutada Valgusküla multifilmi- ja jäätisepaviljonis.

19. detsembril toimub Raekoja platsil kell 11 tasuta uisutund ning Valguskülas saab kell 12.15 kohtuda Contraga. Ajavahemikus 15–18 pakub lugemiselamusi ja jõulukingiideid meisterdamispaviljoni kolinud raamatupood Biblioteek.

Valguskülas ja uisuväljakul toimuvate üritustega saab tutvuda Jõululinn Tartu kodulehel.

Jõuluvanade talimängud 2019

Pressiteated