TIIGI SELTSIMAJA KUTSUB KOOLINOORI LINNAHAIKUSID LOOMA

Pressiteade 29.01.2018

Tartu Linnavalitsus
PRESSITEADE
29.01.2018

Tiigi seltsimaja kutsub koolinoori linnahaikusid looma

Tiigi seltsimaja saatis koolidesse kirjad, milles kutsub õpilasi  looma linnahaikusid, mida esitletakse avalikus linnaruumis 16. veebruaril raekoja platsi jääskulptuuri avamisel.

Tartus on traditsioon tähistada idamaade kalendri järgi toimuvat looma-aasta vahetumist jääskulptuuri püstitamisega raekoja platsile. Tänavusel Eesti sünnipäeva-aastal  kutsutakse tartlasi jääkuju avamisel ka luuletama.

„Plaanime 16. veebruaril raekoja ees koeraasta jääskulptuuri avades rüütada kõrvalmaja, Raekoja plats 6 selleks õhtuks omamoodi luulevideosse. Luulevideo sisuks on linnahaiku, mis sünnib linnarahva loominguna,” selgitas  ürituse korraldaja Tiigi seltsimaja direktor Maris Peebo.

16. veebruaril kell 19 toimuval jääskulptuuri avamisüritusel pannakse skulptuuri juurde ekraanile väike haikujuhend ja igaüks saab kirjutada oma haiku Tartu linnast ning vaadata, kuidas see seinale ilmub.

Selleks, et linlastel 16. veebruari õhtul luulenäidised juba ees oleksid, kutsub Tiigi seltsimaja emakeeleõpetajaid üles esitama haikukirjutamise ülesanne oma õpilastele. Haikude teemaks on „Minu Tartu” või „Tartu vaim”.

„See on hea võimalus Unesco kirjanduslinna lastele uutmoodi ja elavalt luulet õpetada ,” sõnas Peebo.

Õnnestunumaid haikusid oodatakse hiljemalt 10. veebruariks meiliaadressile .

Parimad haikud loeb reede, 16. veebruari õhtul ette õhtu juht Contra ning neid on kavas tulevikus kasutada ka Tartut tutvustavates trükistes, avalikel üritustel, veebis ja mujal.

Haiku kirjutamise juhend –  Linnahaiku 2018 Haikujuhend

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/130694417736662/

Lisainfo:
Maris Peebo
Tiigi seltsimaja

506 8770

Jääkoer_netiplakat

Pressiteated