Pressiteated

TOITLUSTAMISE JA TOIDUKAUPADEGA KAUPLEMISE TINGIMUSED LINNAFESTIVAL JÕULULINN TARTU 2018 RAAMES TARTU RAEKOJA PLATSIL

Pressiteade 01.10.2018

Tartu linn annab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna allasutuse Tiigi Seltsimaja (edaspidi Korraldaja) kaudu kaubandustegevuse läbiviimiseks rendile müügi- ja kaubanduspinna perioodiks 02.12.2018–09.01.2019. Kaubanduspind antakse rendile linnafestival Jõululinn Tartu 2018 raames Tartu raekoja platsile paigaldatava kujunduslahenduse Valgusküla II (edaspidi Valgusküla) alas aadressil Tartu, Raekoja plats.

TARTUFFI AVAB ERILINE EESTI FILMI JA EESTI KOORIMUUSIKA KOHTUMINE

Pressiteade 07.08.2018

PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff avamine tuleb tänavu eriline – 13. augusti hilisõhtul kohtuvad Tartu raeplatsil seninägemata viisil eesti filmid ja koorimuusika. Lavale astub korraga ligemale 400 Tartumaa lauljat, kes esitavad tuntud kodumaiseid kooripalu, taustaks meie filmidest pärit maastikud. Tavatu filmikontsert kannab pealkirja „Põhjavaim. Eesti filmi maastikud“.

TARTU OOTAB NÄDALAVAHETUSEL TOIDU- JA VEINIFESTIVALILE

Pressiteade 01.08.2018

Tartu ootab nädalavahetusel toidu- ja veinifestivalile

3. augustil algav kolmepäevane Tartu toidu- ja veinifestival üllatab mitmete uuendustega. Festivali avab kahepäevane veiniala, gurmeeõhtusöök restoranis Polpo ja Emajõe promenaadi vaba lava programm ning lõpetab pühapäeval toimuv Tammelinna kodukohvikute päev. Sel aastal lisandub programmi ka rohkelt uuendusi: veiniala on avatud kahel päeval, restoranides Polpo ja Antonius toimuvad gurmeeõhtusöögid,  avatud on Emajõe promenaad koos Vaba lava programmiga ja kaasa lööb ka turuhoone oma esitlusköögiga.

TARTU LINNA PÄEV PANEB SENITUNDMATUSSE OLUKORDA KOLM EESTI SÕNATEATRIT

Pressiteade 12.06.2018

Ooperisümbioos – kolmandat suve toimuv ooperi- ja klassikalise muusika minifestival – toob Tartu linna päeval ooperit lavastama kolm teatrit, kus tavaliselt ooperid ei esietendu. 29. juunil katsuvad enda jaoks uudse žanriga jõudu lavastajad Uku Uusberg, Ott Aardam ja Lennart Peep. Festivali ligi 40 tasuta ettevõtmise seas on üritusi galakontserdist Tartu autorite raamatulaadani.

KOORILAULJAD KOGUSID TARTU LINNAS TOIMUVATE KOORIKONTSERTIDE INFO ÜHTE KOHTA

Pressiteade 02.05.2018

Tartu linnas tegutseb üle 100 koori, lisaks sellele käivad Tartus esinemas paljud kollektiivid mujalt Eestist ja maailmast. Kontsertide info liigub sotsiaalvõrgustikes, avalikes kultuurikalendrites, kooride kodulehtedel ja mujal, ent on seni olnud eri kanalite ja tutvusringkondade vahel laiali, mis teeb info leidmise ja jagamise üpris keeruliseks. Praegune algatus soovib Tartu koorimuusika huviliste kogukonda ühendada ja anda tõuke nii kontsertide külastatavuse tõusule kui ka infovahetuse tihenemisele.

REPERTUAARISEMINAR AVAS REGISTREERIMISE TARTU LAULUPEO PEAKONTSERDILE

Pressiteade 19.03.2018

16. märts tõi seminarile üle 100 koori- ja orkestridirigendi ning muusikaõpetaja, kes saavad alates eelmisest reedest kuni 16. maini registreerida oma kollektiive Tartu 2019. aasta laulupeo peakontserdile. Seminari käigus tutvustati ka teisi poole tuhande päeva pärast kätte jõudva laulupeo 150. sünnipäeva tähistamisega seotud kontserte ja üritusi Tartus.

Lehed