OLAV EHALA 70. SÜNNIPÄEVA KONTSERT TARTUS

21.11.2020
Kell 17 Vanemuise kontserdimajas

OLAV EHALA 70. SÜNNIPÄEVA KONTSERT TARTUS

Armastame seda, mida tunneme – Olav Ehala eriomane ja koheselt ära tuntav muusika ühendab eestlaste põlvkondi ja südameid. Helilooja ise keeldub tagasihoidlikkusest oma siiraste, soojade ja emakeelsete laulude arvu kõvahäälselt välja ütlemast, kuid tema hüüdnimede osas on kõlanud õnnestunud ettepanekuid nagu „Teater. Muusika. Kino“. Haaret arvestades pakume, et see võiks olla ka „Teater. Muusika. Kino. Laulupidu“...

Tartus toimuvale sünnipäevakontserdile koguneb Olav Ehala siiruviirulisi meloodiad ja tema muusikalist huumorit esitama ja austama laulukoore, soliste, ansambleid ja terve sümfooniaorkester.

21. novembril esinevad Vanemuise Kontserdimajas solistid Nele-Liis Vaiksoo, Lauri Liiv ja Mikk Kaasik. Laval on Pärnu Linnaorkester ning Olav Ehala kvartett koosseisus Toivo Unt, Lembit Saarsalu ja Toomas Rull. Kontserdi käiku on sekkuda lubanud, oh seda head üllatust, ka samas ansamblis musitseeriv sünnipäevalaps.

Dirigent Kaspar Mänd, lavastaja Veiko Tubin.

Kaastegev meeskvartett UR2KAM koosseisus Markus Leppoja, Märt Loite ning Simo ja Tanel Breede.

Kontserdil astub üles Tartu kooride paremik:
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Triin Koch;
Neidudekoor Kurekell ja Naiskoor Emajõe Laulikud, dirigent Vilve Maide;
Tartu Akadeemiline Meeskoor ja Üle-Eestiline noorte meeskoor, dirigent Kuno Kerge;
Tartu Üliõpilassegakoor ja Kammerkoor Helü, dirigent Küllike Joosing;
Miina Härma Gümnaasiumi segakoor, dirigent Kadri Leppoja;
Tartu Noortekoor, dirigent Markus Leppoja.
 

Piletid (20/16/10 €) peagi Piletimaailmas ja Piletilevis.

Illustratsiooni autor: Janno Preesalu