Tartu laulupidu 2024

22. juuni 2024
Terve päev Tartu linnas

Tartu laulupidu 2024

Tartu laulupeo peakontsert

Aastal 2024, mil laulupidude sünnikodu Tartu on Euroopa kultuuripealinn, tähistame juba 155 aasta möödumist esimesest peost. Toimus ju esimene üle-eestiline laulupidu 1869. aastal Tartus. Linnas, mis alati noor ehk kus on alati kevad. Eesti linnas, kus sündisid ka ülikool, ajaleht, muuseum ja teater.

2024. aasta Eesti suurimal koorimuusikapeol ehk Tartu laulupeo peakontserdil 22. juunil esinevad Tartu lauluväljakul lauljad lasteaedade mudilastest vanaisade-vanaemadeni, kaasatud on puhkpilliorkestrid.

Üle 150 aasta tagasi sündinud üldlaulupeod, mis tänasel päeval toimumas üle viie aasta, on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Laulupidu on oluline Eesti rahva ärataja ja hoidja – ei ole vist eestlast, kes laulupidusid eriliseks ja armsaks ei peaks, nendeks aega ei leiaks ja koju ei jõuaks. Nendel pidudel oleme kõige paremad (eestlased). Pidude kese on liikunud Tallinnasse, kuid üle Eesti toimuvad peod on kinnituseks, et just see ongi meie kultuurile omane viis laulda ja kokku tulla.

Rohkem infot Tartu laulpeo kodulehel