XV TAADERANDI TALISTED

20.11.2019
20.–23. novembril Tiigi Seltsimajas

Laste ja noorte talvised pärimuspäevad kasvanud toredaks perepeoks, kus koos toimetavad erinevas vanuses põlvkonnad, pereliikmed ja kontvõõrad. Traditsiooniliselt talistetel  lauldakse, tantsitakse, mängitakse pilli ja rahvamänge, vestetakse lugusid ja tehakse käsitööd.                                                                                                                        

Tänavustel talistetel on kesksel kohal Kadripäeva kombestik. Kohal on kadripered,  kadrihaned ja kadrisokud, kadrisandid ja ketrajasandid, määgijad.

Pisematele toimuvad retked Kadrimaale, suurematele on kadrikarneval. Enne kadripulma ja andide jagamist tehakse koos uhkeid kadrimaske, uuritakse kadrisantide hingeelu, kadrilaule, kadrimänge, kadritoite ja palju muud.