Tartu linna päev

29. juuni 2023
Terve päev Tartu linnas

Tartu linna päev

Programm 

Hommikukohv linnapeaga 

Me ei tea kindla peale, kuidas on teistes linnades, aga Tartus saab kord aastas hommikukohvi juua koos linnapeaga. See tähendab, et… võib-olla saate mõnel päeval veel, kuidas keegi, aga linna päeval ehk 29. juunil on see Tartus kindlasti võimalik. 

Linna päevast linna päevani kulunud aasta on olnud tihe ja sündmustest kirev nagu Tartus tavaline. Seega 29. juunil kell 10.00 pakub Tartu linnapea Urmas Klaas Shakespeare`i kohviku terrassil kohvi ja uurib, kuidas tartlased elavad. Räägitakse asjadest, mis tehtud ja asjadest, mis teoksil. Linna päeva hommikukohvil kõneleb nii linnapea kui saavad sõna tartlased. 

Pühakud juubeldavad
kell 12.00

Pirogovi plats 

Tartu linna päeval pannakse keskpäeval kokku võimas saksofonide orkester, et üheskoos Tartu, Eesti ning maailma muusikaga kiita Tartu linna pühakuid Peetrit ja Pauli. Lisaks tähistatakse kõigi asjaosaliste osavõtul Lembit Saarsalu 75, Tartu Saksikoor 20 ja Big Band Tartu 25 sünnipäevi. Erikülaline on ooperilaulja Priit Volmer.  

Pilet: Tasuta 

Ooperisümbioos “Rigoletto”
kell 15:00 ja 18:00

Vanemuise kontserdimaja 

Eesti Rahvusballeti ooperisümbioos esietendub Vanemuise kontserdimajas. Marina Kesler toob lavale oma nägemuse Verdi kuulsast ooperist „Rigoletto“. Muusikajuht on Jaan Ots ja kunstnik Reili Evart. Laval on balletitantsijad Anna Roberta ja Jevgeni Grib ning ooperilauljad Elina Nechayeva ja Rauno Elp.

Pilet: Tasuta 

Ooperisümbioos “Telefon”
kell 14:00 ja 17:00

Elleri kooli Tubina saal 

Fine 5 Tantsuteatri ooperisümbioos esietendub Elleri kooli Tubina saalis. Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik toovad lavale Menotti lühiooperi „Telefon“. Muusikajuht on Piia Paemurru. Laval on tantsijad Olga Privis, Simo Kruusement ja Tiina Ollesk ning ooperilauljad Maria Listra ja Tamar Nugis.

Pilet: Tasuta 

Improteatri IMPEERIUM KATSE
kell 13:00 ja 16:00

Athena keskus 

Improteateri IMPEERIUM ooperisümbioos toimub Athena keskuses. Improvisatsiooni katseid teevad ja uue ooperi laval loovad näitlejad Merilin Kirbits, Maarius Pärn ja Tarvo Krall ning laulja Liis Lemsalu ja ooperilaulja Rasmus Kull. 

Pilet: Tasuta 

Vabaduse galakontsert
kell 19:00

Vabaduse puiestee 

Tartu linna päeva lõpetab galakontsert, mis seekord toimub Vabaduse puiesteel ja kannab nime “Vabaduse galakontsert”. See on toetuskontsert ukrainlastele ja Ukrainale. Lisaks soovime selle kontserdiga tänada ka kõiki kaasmaalasi, kes on toetanud ja aidanud ukrainlasi.  

Tartu linna päeva galakontserdil esineb Ukrainast Harkivi Riikliku ooperi- ja balletiteatri ooperikoor, kellega koos esineb tänavune eurolaulik Alika, ooperilauljad Mirjam Mesak (Baieri Riigiooper), Elena Bražnik (RO Estonia), Janne Ševtšenko (RO Estonia) ja Reigo Tamm (RO Estonia) ning dirigent Aleksandr Bražnik (Teater Vanemuine) koos Pärnu Linnaorkestriga. „Vabaduse galakontsert“, mis algab kell 19.00 avab sellel aastal Autovabaduse puiestee 2023. Galakontserdist teeb ülekande Eesti Rahvusringhääling. Kontsert on kõigile tasuta, nagu enamus Tartu linna päeva programmist. 

Pilet: Tasuta