Koorimuusika konverents 2015

Tartu koorimuusika konverents 2015

Miks Tiiu Tallinnasse läks? Miks Valter Tartusse ei tule? Kas lahkub ka Kuno? Kui tihti unistas Uno tegelikult teisest ametist? Mida Triin ikka veel Tartus teeb?

6. novembril 2015 otsitakse nendele tõsielulistel situatsioonidel põhinevatele küsimustele vastuseid Elleri muusikakoolis, kus kell 9.57−17.00 toimub üle mitmete aastate koorimuusika konverents.
Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saali oodatakse kõiki koorimuusika huvilisi üle Eesti, et koos valdkonna suunajate, vedajate ja vastutajatega arutada dirigenditöö murekohti, kooriliikumise rahastamist ja tulevikuväljavaateid.

Korraldajad soovivad konverentsiga nihutada koorilaulu raskuskeset ehk Tartut koorimuusikalinnana meelde tuletada, dirigenditöö kitsaskohti taas välja tuua ning rõhutada linna huvi noorte dirigentide vastu.

Koorimuusika konverentsi arutelusid suunab 6. novembril Tartu Ülikooli kultuuriteooria doktorant, EASi riiklike messistendide projektijuht ja dirigent Eero Raun.
Päeva lõpetab Eesti Rahvusmeeskoori ja Tartu Ülikooli akadeemilise naiskoori kontsert „Unustatud laulud” Tartu Ülikooli aulas.

Koorimuusika konverentsi sihtrühmaks on eelkõige Tartu linna kooride dirigendid ja koolide muusikaõpetajad ja koorijuhid, koorimuusika õpilased-tudengid ning koorimuusika produtsendid ja kooride juhatused üle Eesti, aga kindlasti ka kõik koorimuusika huvilised.

Konverentsi korraldavad Tiigi Seltsimaja ja Tartu Ülikooli akadeemiline naiskoor.

Kuula Klassikaraadio Delta saateid:

Delta. Koorimuusika konverents Tartus
9.11.2015
Saatesari: Delta
Koorimuusika konverents Tartus
Miks Valter Tartusse ei tule?, küsis Tartus toimunud koorimuusika konverents. Päevapikkune konverents kaardistas koorimuusika probleemid AD 2015: kas kooriliikumine on hääbumas; miks noored koorijuhid maale tööle ei lähe; kuidas ja kes peaks maksma palka koorijuhile; mis saatus ootab laulupidude traditsiooni? Mõtteid jagavad koorijuhid Edmar Tuul, Lauri Breede ja Hirvo Surva; Läti laulupidude üledjuht Ints Teterovskis ja koorilaulja Indrek Mustimets. (Marge-Ly Rookäär)

Delta. Koorimuusika konverents
5.11.2015
Saatesari: Delta
Koorimuusika konverents
Tartus toimub koorimuusika konverents, mis kaardistab koorimuusika hetkeseisu ja küsib, missugused on koorimuusika väljavaated järgmiseks kümneks aastaks. Stuudios on konverentsi korraldajad Riho Leppoja, Maarja Ülper, Triinu Arak ja Inge Lahtmets. (Hedvig Lätt)