VAIKE UIBOPUU 80. SÜNNIPÄEVA KONTSERT

16.05.2020
Kell 16 Tartu Ülikooli aulas

VAIKE UIBOPUU 80. SÜNNIPÄEVA KONTSERT

Vaike Uibopuu õpilane Saari Tamm Tartu 2019. aasta laulupeo peakontserdi avahetkel Tartu lauluväljakul:
„Vaike Uibopuud ei tunne keegi. Igaüks, kes arvab, et tunneb, eksib alati. Ta on ettearvamatu. Vaike Uibopuu paneb proovile – enda ja koorilaulja, õpilase, kolleegi ja publiku, sest tal on suured unistused... Kui hästi võib laulda? Kui väljendusrikas saab olla naiskoorilaul? Kuidas just praegusel hetkel teha peadpööritav muusikaline salto või mõni teine uskumatu trikk?“

Sellise Vaike Uibopuu sünnipäeva tähistab ka 16. mail Tartu Ülikooli aulas toimuv kontsert.
Kontserdil esinevad Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Kammerkoor, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Tallinna vilistlaskoor ja kammernaiskoor Liivitar.

Kontserdil tuleb esiettekandele helilooja Tõnu Kõrvitsa loodud uudisteos, mis on pühendatud Vaike Uibopuule.